adplus-dvertising

Suudi Arabistan vatandaşının milyonları emlak vaadiyle dolandırıldı!

İki Suudi Arabistan vatandaşı arasındaki ‘dolandırıcılık’ suçlaması üstüne savcılık soruşturma başlattı. Reama Omar Alhayek, Türkiye’de gayrimenkul yatırımı için yeğenine gönderdiği milyonlarca liraya karşılık kendisine gönderilen tapuların sahte olduğunu öne sürdü. Taraflar arasında yapılan görüşmelerden de netice çıkmayınca, dolandırıldığını öne süren kadın soluğu savcılıkta aldı.
Takip et
Suudi Arabistan vatandaşının milyonları emlak vaadiyle dolandırıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma dosyasına göre, Reama Omar Alhayek, birikimlerini Türkiye’de değerlendirmeye karar verdi. Alhayek, uzun bir süredir İstanbul’da olan yeğeni Yosef Hayek ile yaptığı görüşme sonrası gayrimenkul alımında karar kıldı. Taraflar, alınacak mülkler üstüne detaylı görüşmelerde bulundu. Dosyaya giren banka dekontlarına göre de Reama Omar Alhayek, akrabasının hesabına ilk olarak 15 Aralık 2014’te 135 bin 500 dolar gönderdi. Kayıtlara göre Alhayek, 19 Şubat 2015’te 132 bin 500 dolar, 6 Mayıs 2015’te 211 bin 500 dolar 23 Ekim 2018’de ise 2 milyon 450 bin TL gönderdi. Alhayek, her para gönderişinde ise açıklama kısmına alınacak gayrimenkule ilişkin de bilgi yazdı.

Suudi Arabistan vatandaşının milyonları emlak vaadiyle dolandırıldı!

Soruşturma dosyasına giren belge ve yazışmalara göre Yosef Hayek, gelen paralarla alım yaptığını bildirdi. İstanbul Şile’de aldığı villanın fotoğraflarını da Alhayek ile paylaşan Yosef Hayek, söz konusu tapulara ilişkin fotoğrafları da kendisi ile paylaştı. Fakat, bir müddet sonra Reama Omar Alhayek, konu ile alakalı araştırma yapmak istedi. Yapılan incelemelere göre Alhayek ismine gerçekleştirilen tapuların sahte olduğu söylendi. Reama Omar Alhayek alındığı öne süren hayvancılık firmasının içinin boş, bu firmaya ait herhangi bir çiftlik arazisinin de olmadığı iddia edildi.

‘EVRAKTA SAHTECİLİK’

Taraflar arasında yapılan görüşmelerden de olumlu netice çıkmadı. Alhayek, ‘Özellikli dolandırıcılık’ ver ‘resmi evrakta sahtecilik’ iddiası ile Yosef Hayek ile eşi H. Hayek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Savcılık dilekçesinde, Alhayek’in, akrabalık ilişkisine güven duyarak yüklü miktarda para gönderdiği kaydedildi.

BAŞKALARI DA VAR İDDİASI

Savcılık soruşturmasının etkin bir şekilde yürütüldüğüne işaret eden Avukat Hikmet Güngör, “Müvekkil ile alakalı araştırma yaptığımız süreçte enteresan bilgilere ulaştık. Şüpheli, benzer bir vaziyeti başka kişilere yönelik de yapmış. Doğrudan temas kurmaya çalıştığımız bu kişi ile tesadüf eseri geçen günlerde Bodrum-İstanbul uçağında karşılaştık” diyerek konuştu. Suçlamaların odağındaki Yosef Hayek’e ise ulaşılamadı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.