Suudi Arabistan Konserine Üç Ünlü İsim Daha!

Geçtiğimiz günlerde Nicki Minaj'ın organizasyonda yer almaktan vazgeçmesinin ardından yerine üç ünlü isim eklendi.

Nicki Minaj’ın insan hakları kaygıları nedeniyle konserden vazgeçmesi üzerine, yerine eklenen isimler belli oldu. 50 Cent, Janet Jackson ve Future posterleri festival alanına asıldı. Kral Abdullah Spor Stadyumu’ndaki konser için belirlen yeni isimler, organizasyonun web sitesinde de yayınlandı.


Kadın ve insan hakları dernekleri, sanatçılardan konsere katılmamaları konusunda çağrıda bulundu. Kadınların toplumsal alanlarda özgürce hareket edemediği, birçok restoran, kahve dükkanı ve okula alınmadığı ülkede performanslarını sergilememeleri istendi. Suudi Arabistan tarafında ise gün geçtikçe esnemeler devam ederken, kadınların spor stadyumlarında düzenlenen etkinliklere katılabilmelerine izin verildi.

ŞİMDİYE KADAR BİRÇOK ÜNLÜ SAHNE ALDI

Jackson, 50 Cent ve Future, kendilerine sosyal medya üzerinden gelen eleştirilere henüz cevap vermedi. Suudi Arabistan halkı geçtiğimiz aylardan şu ana kadar, Mariah Carey, Enrique Iglesias, Sean Paul, David Guetta ve Dj Tiesto gibi isimlerin performanslarını izleyebildi. İnsan Hakları Vakfı Başkanı Thor Halvorssen ise Nicki Minaj’ın iptal kararıyla ilgili olarak, “Toplumsal liderlik işte böyle yapılır. Baskıcı Suudi rejiminin halkla ilişkiler dublörü olmaktan vazgeçen Nicki Minaj’a minnettarız” ifadesini kullandı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı