Suudi Arabistan Bandosu Rusya Milli Marşını Çalamadı

Resmi ziyaret için Suudi Arabistan'a giden Rusya lideri Vladimi Putin'i karşılama töreninde, Suudi Arabistan bandosu Rusya marşını çalamadı.
Takip et
Suudi Arabistan Bandosu Rusya Milli Marşını Çalamadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başkanlık görevinde 2. defa Suudi Arabistan’a resmi ziyaret yaptı. Dün yapılan ziyarette Putin, Riyad’ta resmi törenlerle karşılandı. Törende Suudi Arabistan bandosu ülkenin milli marşını güzel bir biçimde çaldı. Rus milli marşına sıra gelince ise bando marşı çalamadı. Rusya basınında ise bando krizi ‘En azından denediler’ biçiminde yer buldu.

RUSYA MARŞINI ÇALAMADILAR

Rusya başkanıyla Arabistan kralının görüşmesinden önce sarayda gerçekleştirilen karşılama töreninde ilginç bir olay meydana geldi. Suudi Arabistan krallık bandosu önce kendi milli marşlarını çaldı. Sonrasında ise bando Rusya milli marşını çalmaya çalıştı. Ancak Suudi Arabistan bandosunun Rusya milli marşı performansı başarılı olmadı. O esnada kanallar canlı yayında iken Rusya Başkanı Putin’in gerildiği fark edildi. Kral Salman ise olayın farkına varmadan duruşunu sürdürdü.

RUSLAR DALGA GEÇTİ

Ruslar ise Suudi Arabistan’daki töreni ekranlardan seyrederken krallık bandosunun Rusya milli marşı performansını seyretmelerinin ardından sosyal medyada konuşulmaya başlandı. Binlerce yorumun geldiği olayla alakalı Ruslar, Suudi bandosu hakkında alaycı sözler söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.