Sütyen Kullanarak Binlerce Liralık Vurgun Yaptılar

Gözlerine kestirdikleri kuyumculardan kurdukları düzenek sayesinde binlerce liralık vurgun yapan çete üyeleri, ekiplerin başarılı operasyonuyla yakayı ele verdi.

Türkiye’nin turizm cenneti Antalya’da gelen ihbarlar üzerine harekete geçen ekipler, kuyumcuları gözlerine kestiren çete üyelerine operasyon düzenledi. Üç kişinin gözaltına alındığı operasyonda çete üyelerinin kurmuş olduğu akla zarar sistem, polis ekiplerini bile şaşırttı.


Son dönemlerde artan ihbarlar üzerine Antalya polisi, kuyumcuları hedef alan çete üyelerini takibe aldı. Daha önce binlerce liralık vurgun yaptıkları belirlenen çete ile ilgili soruşturmasını derinleştiren ekipler, düzenledikleri operasyonda 1’i kadın 4 kişiyi gözaltına aldı. Çete üyelerinin kullandığı kiralık araçta arama yapan ekipler, gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Bagaj kısmından kuyumculardan yapılan hırsızlıklarda kullanıldığı belirlenen çok sayıda sütyen çıkan araç, detaylı bir arama yapılmak üzere emniyete götürüldü.

“ALTINLARI SÜTYENİN İÇİNE ATMIŞ”

Daha önce altı ayrı hırsızlık suçuna karıştıkları tespit edilen çete üyelerinin sorgusu devam ediyor. Olay sonrası ifadesine başvurulan mağdur kuyumculardan biri, “Yakalanan bu kişiler yanlarındaki kadınla beraber müşteri gibi dükkana gelmiş. Ziynet eşyası almak istediklerini belirterek görevli arkadaşımızdan denemek için çok sayıda küpe ve kolye istemişler. Bu esnada kadın, arkadaşımızın dalgınlığından faydalanarak altınları sütyeninin içine atmış” ifadelerini kullandı.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı