Sütaş Kaşar Peynirde Etiket Skandalı İddiası

Sütaş markalı kaşar peynirdeki etiket skandalı giderek büyüyor. İddiaya göre ürün üzerindeki STT bilgisi değiştiriliyor.

Milli Gazete’de yer alan iddialara göre, Sosyal medyada 1 milyon takipçisi olan ‘Gıda Dedektifi’ isimli Musa Özsoy, sağlıksız ve hazır gıdaların takibi yapmaya devam ediyor. Özsoy, sosyal medya üzerinden takipçilerinin gönderdiği Sütaş markalı kaşar peynirdeki etiket skandalı hakkındaki paylaşımlarını sürdürerek firmadan açıklama yapılmasını istiyor.

İki farklı büyük market zincirinin İstanbul ve Ankara şubelerinde satışı yapılan Sütaş markalı kaşar peynirdeki etiket skandalı giderek yayılıyor. ‘Gıda Dedektifi’ isimli Özsoy, takipçilerinden gelen fotoğrafları inceleyerek ürün üzerinde yer alan Son Tüketim Tarihi (STT) bilgisinin sonradan silinerek yerine benzer şekilde farklı punto ve büyüklükte yeni bir ileri tarih verildiğini açıkladı. İstanbul’da farklı etiket ile ilgili satış yapan zincir marketin üst düzey yetkilisi, konu ile ilgili olarak Sütaş’ın kendilerine henüz yazılı bir açıklama yapmadığını söyledi.

ETİKET SKANDALI BÖYLE ORTAYA ÇIKARILDI

İstanbul Pendik’te tespit edilen üretilen Sütaş markalı kaşar peynirinde silinen STT 16.09.19 ve Parti no BYL4M olarak gözükürken, yeni basılan etikette STT 22.01.2010 ve Parti no BJL6A olarak tespit edilirken Ankara’da tespit edilen Sütaş ürününde de silinen STT ve parti no okunamazken, yeni basılan STT 22.12.2019 ve Parti no A1L28A olarak görülüyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı