adplus-dvertising

Susurluk davasının kilit ismi özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu öldürüldü!

Susurluk davasının kilit isimlerinden olan özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu, Kadıköy'de çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybetti.
Takip et
Susurluk davasının kilit ismi özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu öldürüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay önceki akşam Kadıköy’deki meşhur restoranda yaşandı. Edinilen bilgiye göre iki grup arasında silahlı kavga çıktı. Kavgada Susurluk davası hükümlüsü ve birçok davada isimi geçen eski özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu ile eski polis Şahin Aslan yaşamını yitirdi. Silahlı kavgada 4 kişi de yaralandı. Polisin yaptığı çalışmada 7 kişi gözaltına alınırken 2 kişi ise aranıyor.

ÇATIŞMA ANI KAMERADA

Restoranda dehşet anlarının meydana geldiği silahlı kavganın güvenlik kamerası görüntüleri gün yüzüne çıktı. Görüntülerde iki grubun yakın mesafeden defalarca birbirine ateş ettiği görülüyor.

6 NO’LU DGM’DE CEZA ALDI

Eski özel harekât polisi Ziya Bandırmalıoğlu’nun isimi son olarak 1990’lı senelerdeki faili meçhul cinayetlere ilişkin JİTEM davasında gündeme gelmişti. Bandırmalıoğlu, Ankara JİTEM davasında Mehmet Ağar’ın da arasında bulunduğu eski Özel Harekât Daire Başkanı İbrahim Şahin, eski MİT’çi Korkut Eken ile Ayhan Çarkın’ın da bulunduğu eski özel harekât polisleriyle beraber ‘cürüm işlemek için yaratılan silahlı teşekkülün faaliyeti kapsamında insan öldürmek’ suçlarından yargılanıyordu. 19 sanık hakkında yerel mahkemenin verdiği beraat kararı İstinaf Mahkemesi’nde bozulmuştu, bunun üstüne dosya Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrardan görülmeye başlanmıştı. Eski MİT’çi Tarık Ümit’in kaçırılması ve öldürülmesi, Behçet Cantürk’ün öldürülmesi gibi eylemlerle suçlanan Ziya Bandırmalıoğlu bu dava kapsamında, 26 Ocak 2013’te tutuklanmış ve 27 Kasım 2013’te tahliye edilmişti.

Susurluk davasının kilit ismi özel harekat polisi Ziya Bandırmalıoğlu öldürüldü!

POLİSTİ, İHRAÇ EDİLDİ

1997’de Susurluk davasında yargılanan Bandırmalıoğlu polislik mesleğinden ihraç edilmişti. Bandırmalıoğlu, İstanbul 6 No’lu DGM’de görülen davada, aralarında İbrahim Şahin, Korkut Eken, Ayhan Çarkın, Yaşar Öz, Haluk Kırcı ve Ayhan Akça’nın da bulunduğu 13 sanıkla beraber “Halk arasında korku, endişe ve panik oluşturacak biçimde ammenin selameti aleyhine kasten adam öldürme, adam kaldırma, yağma cürümlerini işlemek üzere silahlı teşekkül yarattıkları, teşekkül üyelerinin dağlarda, kırlarda, genel yollarda, meskûn yerlerde silahlı olarak dolaştıkları” gerekçesiyle 12 Şubat 2001’de 4’er sene hapis cezasına çarptırılmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.