Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne?

Survivor yarışmacılarından Sema Aydemir şarkısı ile gündem oldu. Sporcu geçmişiyle pek bilinmese de heptatlon ile ilgilendi. En iyi derecesini 2012 yılında Ankara'da düzenlenen yarışta elde etti. Survivor Ekstra yorumcusu eski Survivor yarışmacısı Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir evli mi, kaç yaşında? Heptatlon nedir? Sema Aydemir'in estetiksiz hali, Sema Aydemir hayatı, biyografisi..

Doğum tarihi: 17 Ağustos 1985 (34 yıl yaşında), Bursa
Boy: 1,69 m
Eş: Eşref Apak (e. 2005–2016)
TV şovları: Survivor Türkiye
Kardeşleri: Seda Ocak
Çocuklar: Ali Aydemir
Takım: Enkaspor
Koçu:Tayfun Aygün

Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne?

Sema Aydemir, Survivor’ın 2017 sezonunda ünlüler takımında mücadele etmiş ve takımın önemli isimleri arasında yer almıştır. Yarışmanın sonlarına doğru talihsiz bir sakatlık yaşayan Sema, tüm aksiliklere rağmen istastiki performansta 1.67’lik oran ile liste başında yer almıştır. Sema Aydemir, 2018 yılında gerçekleştirilen Survivor All Star’da da yer almıştır.

Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne?

Sema Aydemir, ekran başındaki izleyicilerin araştırdığı isim olmaya başladı. Survivor’un 2017 ve 2018 etaplarında mücadele veren Sema Aydemir, yarışmada birinciliği kıl payı kaçırmıştı. Peki, Sema Aydemir kimdir ve kaç yaşında? İşte, ikizi Seda Ocak’ın da yarışmada mücadele ettiği Sema Aydemir hakkında bazı bilgiler

Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne?

Sema Aydemir, eski sporcu Eşref Apak ile 2005 yılınde evlendi ve 2016 yılında boşandı. Aydemir, 1985 yılında Bursa’da doğdu. Başarılı sporcunun Ali adında da bir oğlu bulunuyor.

Aydemir, 17 Ağustos 1985’te Bursa’da dünyaya geldi. Survivor 2018 yarışmacısıdır ve geçmiş yıllarda heptatlon branşında gösterdiği performans ile biliniyor.

Sema Aydemir Londra 2012 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda 4x400m bayrak yarışında yarışmıştır. 400 mt engelli branşında en iyi derecesini 56.62sn’lik derecesiyle 6 Haziran 2012 tarihinde Ankara’da yapılan yarışta elde etmiştir.

Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne?

HEPATATLON NEDİR?

Heptatlon, kadın sporcuların pist ve alan karşılaşmalarının yedisinde yarıştıkları atletizm dalı. 1981’den sonra Olimpiyat Oyunlarında pentatlonun yerini almıştır. Heptat- londa yer alan karşılaşmalar 100 m engelli, gülle atma, yüksek atlama, 200 m, uzun atlama, cirit atma ve 800 m’dir. Yarışmacılar Uluslararası Amatör Atletizm Federasyonumun (IAAF) belirlediği tablo üzerinden her karşılaşmadaki derecelerine göre puan alırlar.

Heptatlon, yedili yarışmadır; sadece kadınlar yarışır. Sporcular 2 gün içerisinde 7 tane branşta yarışmak zorundadırlar.Salon yarışlarında ise erkeklerdeki çoklu yarışa da heptatlon denir. Fakat orada branşlar farklıdır.Kadınlar ise salonda pentatlon yapar(5 li YARIŞ)

100 m Engelli Koşu
Yüksek Atlama
Gülle Atma
200 m Koşu
Uzun Atlama
Cirit Atma
800 m Koşu

Sema Aydemir’in Başarıları

Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne?

SEMA AYDEMİR’İN ESKİ EŞİ EŞREF APAK KİMDİR?

2004 Atina Olimpiyat Oyunları’nda bronz madalyası bulunan Türk çekiç atma sporcusu Eşref Apak ile 2005 yılında evlenip 2016 yılında boşandı. Çiftin Ali isminde bir çocukları bulunuyor. 21 Ocak 2017’de Survivor’ın ünlüler kadrosunda yer aldı.

Atina Olimpiyat Oyunlarında bronz madalyası bulunun Türk çekiç atma sporcusu Eşref Apak ile evlenen Apak’ın bu evlilikten Ali isminde bir oğlu vardır.

Türkiye’yi 2004 Atina ve 2012 Londra olimpiyatlarında temsil eden ilk evli milli sporculardan atlet Sema Apak ve çekiççi Eşref Apak 11 yıl önce evlendi. Ali isminde bir çocukları olan çiftin evliliği kumar yüzünden sallanmaya başladı. 32 yaşındaki Sema Apak eşinin bu tutkusu ailelerine zarar vermeye başlayınca soluğu mahkemede aldı. Sema Apak, eşinin evlilikleri boyunca “kumar dürtüsüne engel olamadığını” belirterek boşanma davası açtı.

İstanbul Aile Mahkemesi’ne verdiği dilekçede Sema Apak eşinin kumarda 5 ev kaybettiğini iddia etti. Sema Apak dilekçesinde şunları yazmış: “Eşref, hamilelik dönemimde kumar sorunuyla karşılaştı. Kendisine ait 4, evliyken birlikte aldığımız bir evi kumarda kaybetti. İkimizin de olimpiyatlardan kazandığımız ödül paralarını kumara yatırdı ve kaybetti. Banka kartlarımla da internetteki bahis sitelerinden kumar oynayarak bizi zora soktu”

2014’te Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi gören Eşref Apak’a ‘dürtü bozukluğu’ teşhisi konulduğunu belirten Sema Apak, tedavinin fayda sağlamadığını anlattı.

Sema Apak eşinin kumar tutkusuyla ilgili şunları anlattı: “Her seferinde benden af diledi, bir daha kumar oynamayacağı sözü verdi. Fakat hiçbir sözünü tutmadı. Kumar yüzünden mal ve kazanç kaybının yanı sıra travmalar da yaşandı.”

Sema Apak kumar yüzünden evliliklerinin temelden sarsıldığını belirterek aralık ayındaki son duruşmada ayrı yaşadığı eşinden boşanmak istediğini söyledi.

Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne?

ALİ APAK’IN VELAYETİ VE NAFAKA

Sema Apak boşanma dilekçesinde oğlu Ali’nin velayetini de istedi. Milli atlet velayet ile birlikte eşi Eşref Apak’tan 1000 lira nafaka ve 400 bin lira maddi, 100 bin lira da manevi tazminat talebinde bulundu. 29 Aralık’taki davadan 5 gün sonra çift anlaşarak boşanma konusunda karar vardı.

Tazminat isteğinden vazgeçtiğini belirten Sema Apak, çocuğunun velayetinin kendisine verilmesini talep etti. Çiftin çocuklarının velayetini anneye veren mahkeme, Eşref Apak’ın aylık bin lira da oğlu için nafaka ödemesine hükmetti.

Sema Apak ve Eşref Apak’ın evlilikleri kumar yüzünden biterken, Eşref Apak’a İzmir’e taşındı. Sema Apak da kızlık soyadı olan Aydemir’e dönüp Survivor adasına uçtu. Oğulları Ali ise Sema Aydemir Survivor’da olduğu için babasında kalıyor.

İşte Sema Aydemir ve boşandığı eşi Eşref Apak’ın instagram hesaplarından yansıyan görüntüler

Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne? Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne? Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne? Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne? Survivor Ekstra Sema Aydemir kimdir? Sema Aydemir kaç yaşında, mesleği ne?

Haber Etiketleri

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı