Survivor Ceyhun Uzun kimdir? Kızının hikayesi nedir?

Survivor yarışmacılarından Ceyhun Uzun'un kim olduğu, mesleği, yaşı, boyu ve kilosu merak ediliyor. Kızı neden vefat etti, hangi yarışmalarda derece aldı, eşi kim, kızı için kurduğu derneğin adı nedir? Ayrıntılar haberimizde

Yarışmanın başlamasına kısa bir süre kala, yeni sezon yarışmacıları merak ediliyor. Gönüllüler takımında yer alan Ceyhun Uzun’un kim olduğu, mesleği, nereli olduğu, kilosu, yaşı ve boyu merak konusu haline geldi. Ceyhun Uzun’un hayatıyla ilgili detaylar, haberimizde…

SURVIVOR CEYHUN UZUN KİMDİR?

Survivor yarışmacılarından Ceyhun Uzun, dünyanın birçok yerinde elde ettiği sportif başarılarla tanınıyor. Dünya rekorları bulunan Ceyhun Uzun, daha önce İngiltere’de birçok kez dünya rekoru kırdı. Ceyhun Uzun, bunun yanı sıra Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs ve Sydney’de derecelere imza attı. Türkiye’de de yarışan Ceyhun Uzun, iki kez bisiklet turuna çıktı. Bisikletle Londra’dan Paris’e 24 saatte, Londra’dan Brugge’e 22 saatte ulaşan Ceyhun Uzun, son koşusunu Kuzey Kıbrıs’ta hayata geçirdi.

SURVIVOR CEYHUN UZUN BOYU KİLOSU

Survivor yarışmacılarından Ceyhun Uzun, 1,80 boyundadır 75 kilodur.

SURVIVOR CEYHUN UZUN NERELİ?

Survivor yarışmacılarından Ceyhun Uzun, İstanbul’da dünyaya gelmiş ve  İngiltere’de büyümüştür. Ceyhun Uzun’un eşi  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşıdır.

SURVIVOR CEYHUN UZUN KIZI TANYEL UZUN

Survivor yarışmacılarından Ceyhun Uzun, kızı Tanyel’i 2016 yılında kanserden kaybetti. Ceyhun Uzun ve eşi, Londra’da vakıf kurdu ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kanserle mücadele eden çocuklara ve ailelerine yardım etmeye başladı. İkili, bu konudaki yardımlarını sürdürüyor.

Ekranların fenomen yarışma programı Survivor, 2020 yılında Ünlüler ve Gönüllüler formatı ile geri döndü. İzleyiciler ilk bölümde daha çok yarışmacıların kendi hayatlarına dair hikayelerini dinleme fırsatı bulurken, Gönüllüler takımından Ceyhun kızını kaybettiği günleri anlattığı kısımla herkesi hüzünlendirdi.

Survivor 2020’nin ilk bölümünde, kızını kaybettiği günleri anlatan gönüllüler takımından Ceyhun Uzun’un hikayesi dinleyenleri duygulandırdı. Ceyhun Uzun’un sözleri:

Ceyhun Uzun’un şunda yaşı tam ve doğum tarihi tam olarak bilinmese de 40’lı yaşların içinde olduğu düşünülmektedir. Bu bakımdan Survivor 2020’nin açık ara en yaşlı yarışmacısıdır ancak Survivor 2020 performans ve dayanıklılık testlerinden başarı ile geçmiştir.Survivor Ceyhun’un dünya şampiyonlukları ve rekorları da zaten koşu üzerine ilk şampiyonluğunu 2017 de En hızlı koşu yarışmasında 5 kişi birlikte Scooby doo arabasının içinde koşarak kazanmıştır. Aynı zamanda Londra ve Sydney de maraton koşmuştur. Sadece koşu da değil aynı zamanda da bisiklete binme ve dayanıklılık konusunda da çok başarılı olan Survivor 2020 yarışmacısı Ceyhun Uzun 2 kere katıldığı bisiklet turunda 24 saat aralıksız pedal çevirme başarısı göstermiştir.

“Dört yaşındayken annem-babam ayrıldı. Ben ve kardeşimi baba aldı, İngiltere’ye yerleştik. 19 yaşında polisliğe müracaat ettim ve kazandım. 1988’le eşimle tanıştım Kuzey Kıbrıs’ta, 1990’da evlendik, 1995’te kızımız doğdu Tanyeli. Çok süper bir çocuktu, mutluyduk, çok bir şey istemezdik hayattan. 2013’te kızımın 18. Yaş doğum gününü kutladık. 6 gün sonra bir sızı vardı göğsünde, hastaneye götürdük. Tanyeli güçlü bir çocuktu. Kaburga kemiğinde bir şey buldular, kemik kanseri çıktı. Tedaviler 2.5 yıl sürdü, kızım pozitif durdu sonuna kadar. 2.5 yıl sonra kanser temizlendi, sanki yeni doğduk dünyaya. Eşim işine döndü, kızım okuluna döndü ama bir korku vardı içimde. Maalesef 6 ay sonra baş ağrısı vardı. Götürdük hastaneye, 3-4 gün bekledik. Dedi ki netice ne olursa olsun bana söylemeyin, doktorun yüzünden hemen anladım. Dedi ki 3 haftası kaldı kızınızın. 21 yaşında nişan yapmak istiyordu erkek arkadaşınla, nişanı öne çektik. Çok mutluydu, sarıldı bana. Çok severdi nişanlısını. Maalesef 2016’nın başında Tanyeli’mizi kaybetti, inşallah o bir melek oldu. Ben işe devam ettim 1 ay sonra, eşim kendinde değildi. Hiçbir şey incitemez beni artık ondan sonra, hiçbir şey zor değil.”

Ceyhun Uzun’un İngiltere Maraton koşusunda 3 dünya rekoru var.

1: 2017 En hızlı koşu 5 kişi birlikte Scooby doo arabanın içinde koşarak,

2: 2018 En hızlı maraton 6 kişi Ghostbusters arabanın içinde koşarak,

3: 2019 En hızlı maraton 6 kişi Thunderbirds uçak içinde koşarak.

İngiltere’de 2 olimpiyat derecede AJ BELL Triatlon dereceleri var

Londra, Atina, Berlin, Kıbrıs, Sydney, Türkiye maratonu koştu.

2018 yılında polisler arasına seçildi ve Prens William ve Prens Harry’nin Kensington sarayına davet edildi.

2 kere bisiklet turuna çıktı. İlkini Londra’dan Paris’e 24 saatte tamamladı. İkincisini ise Londra’dan Brugge’a 22 saatte tamamladı.

En son koşusunu Kuzey Kıbrıs’ta 2019 yılında gerçekleştirdi.

2017 yılında eşiyle birlikte Londra’da Tanyel’s Smile (Tanyel’in Gülüşü) ismiyle kendi vakıflarını kurdu. Tek kızı olan Tanyel’i 2016 yılında kanser yüzünden kaybetti. KKTC’de 0-24 yaş arası kanserle mücadele eden çocuklar ve ailelerine yardım etmeye başladı.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı