adplus-dvertising

Sürücülere ‘HGS’ tuzağı

28 Eylül 2020, 10:11 tarihinde eklendi
Birçok sürücü Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri ile Avrasya Tüneli’nde ‘ihlalli geçiş’ sıkıntısı yaşıyor. Sürücüler sorgulama ekranı farklılığından cezalı duruma düştüklerini belirtiyor.Buna ilişkin bir uyarı alınmadığından da şikayet ediliyor.
Takip et
Sürücülere ‘HGS’ tuzağı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yap-işlet-devret modeliyle yapılan köprü ve yollarda ‘ihlalli geçiş’ sıkıntısı sürücülerin başığı ağrıtıyor.Adeta bir ‘HGS’ tuzağı haline gelen sorun nedeniyle Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüsü ile Avrasya Tüneli’nden ihlalli geçiş yapanlar sorgulama ekranı farklılığından ötürü cezalı duruma düşüyor.

TEK SORGULAMA EKRANI OLMAYINCA SÜRÜCÜLER FAİZLİ CEZALARLA KARŞILAŞIYOR

Yap-işlet-devret modeliyle yapılan ve sürücülerin yoğun olarak kullanıldığı iki köprü bir de tünel özel sektör işletmesinde bulunuyor. Söz konusu yol, köprü ve tünellerden ihlalli geçiş yapan sürücüler kaçak geçiş sorgulamasını sadece HGS üzerinden yapıyor. Bu yollar için özel işletmenin kendi sitesi üzerinden de ‘İhlalli Geçiş Sorgulama’ ekranı bulunuyor. Sorun ise, tüm sorgulamanın tek bir platform üzerinde toplanamaması.

VATANDAŞLAR TÜKETİCİ MAHKEMELERİNE BAŞVURUYOR

HGS sistemi üzerinden sorgulama yapan ve herhangi bir borç görmeyen araç sahipleri sonradan kendilerine gelen yasal faizi eklenmiş ceza ve icra kağıdı ile karşılaşıyor. Bu şekilde ceza ile karşılaşan çok sayıda vatandaş, Tüketici Mahkemelerinde haklarını arıyor. Söz konusu geçiş güzergahlarında sürücülere yönelik uyarı levhalarının olmaması, geçiş ücretinbin çekilip çekilmediğini gösteren bir taelanın olmamasından da şikayet ediliyor.

UYARI SMS’İ GÖNDERİLMİYOR

Ceza durumunda normal yollarda geçiş ihlalleri sonrası gelen uyarı SMS’lerinin de gelmediği sürücüler tarafından dile getiriliyor.

Kaynak: Haber Global

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.