Sürücüler İçin İyi Ahlak Genelgesi Yayınlandı

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu, 2 milyona yakın şoförün uyması gereken nezaket ve ahlak kurallarını belirleyen bir genelge yayınladı.

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu, yolculuk yapan vatandaşın taciz edilmesi, kısa mesafe krizi, turistlere uygulanan ahlak dışı muameleler ve kapı açık araç kullanımı gibi kötü uygulamaların giderek artması üzerine 2 milyona yakın şoförü ilgilendiren bir genelge yayınladı.


Hürriyet gazetesinin haberine göre, TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın imzalı genelgede, özellikle son yıllarda federasyona gelen şikayetlerde, vatandaşları taşıyan şoförlerin bazı uygunsuz davranışlara bulaştığı kaydedildi.

GÜVEN DUYGUSU ZEDELENİYOR

Bazı şoförlerin uyguladığı ahlak dışı hareketlerin, toplumda tüm şoför esnafına karşı önyargı oluşturduğuna değinen Apaydın, “Bundan daha da vahimi, bu tür davranışların turistler üzerinde bırakacağı olumsuz intibadır” ifadesini kullandı. Apaydın imzalı genelge şu sözlerle sonlandırıldı: “Öte yandan, iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün güzel meziyetlerin birleştiği bir sosyoekonomik düzen olan Ahilik kültüründen geldiğimiz asla unutulmamalıdır.”

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı