Suriyelilerin Karadeniz’de Yüzmesi Yasak!

Sinop'taki özel bir plajın işletmecisi, Suriyelilerin işletmesine gelmesini yasakladı ve tesisisin girişine bir de pankart astı. İşletmeci gelen tepkilerin olumlu olduğunu söyledi.

Türkiye’nin son yıllarda en çok konuştuğu konu Suriyeliler. Vatandaşın bir kısmı Suriyelileri Türkiye’de görmek istemezken bir kısmı da, savaş mağduru bu insanlara kucak açılması gerektiği görüşünde. Son dönemde daha çok taciz, hırsızlık ve kavga haberleri ile adları anılan Suriyeli göçmenler yaz aylarında ise sahillerdeki nargile keyifleriyle gündeme geliyor.

Sinop’ta özel bir plaj işletmecisi Suriyelileri plajında görmek istemediğini belirterek tesisinin girişine bir de pankart asarak kendi plajından denize girmelerini yasakladı. Geçtiğimiz ay benzer bir uygulamayı Antalya’daki Muratpaşa Belediyesi de yapmış, ve konu ile ilgili büyük tartışma yaşanmıştı.

“KEYİF YAPMALARINI İSTEMİYORUM”

Sinop’taki işletmeci ise bu uygulama sonrası kendisine gelen tepkilerin büyük çoğunluğunun olumlu olduğunu belirtti. Suriyelilerin girdikleri her ortamda çevredekilere rahatsızlık verdiğini belirten işletmeci “Bizim askerimiz orada savaşırken bunların benim plajımda keyif yapmalarını istemiyorum” ifadesini kullandı. İşletmeci Suriyelileri plajında istemediğini belirten pankartına bu ifadeleri Arapça da yazmayı ihmal etmedi. İşletmeci olumlu tepkiler aldığını dile getirse de, bu yapılanın ırkçılık olduğunu ve yetkililerin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini düşünenler de bulunuyor.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı