Suriyelilere 10 kat zam yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepki!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, şehirde yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapılacağını açıklaması gündem oluşturdu. Özcan’a sosyal medyada destek de verildi, tepkiler de yükseldi. Tepkilerden biri de CHP’li Mehmet Bekaroğlu’dan geldi.
Takip et
Suriyelilere 10 kat zam yapan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a tepki!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün belediye binasındaki basın toplantısında, yardımı kesmelerine karşın yabancı uyrukluların Bolu’dan gitmediğini ifade ederek, “Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İş yeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni tedbirler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız” şeklinde konuştu.

Özcan’ın sözleri gündem oluşturdu. Özcan’a sosyal medyada destek mesajları da verildi, tepkiler de yükseldi.

CHP’Lİ BEKAROĞLU TEPKİ GÖSTERDİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a CHP içinden de bir tepki geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Tanju Özcan’ı eleştirdi.

Bekaroğlu, “Bu düşünce anayasaya aykırı olduğu gibi vicdan ve insanlıkla bağdaşmaz. CHP, sosyal demokrat bir partidir, programında yabancı düşmanlığı yoktur, bu şekilde nefret söylemi kokan bir girişimi kesinlikle kabul etmez” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.