adplus-dvertising

Suriyeliler ülkelerine nasıl gidecek? Kabine toplantısı başlıyor!

Siyasette sığınmacı münakaşası sürerken gözler bugün yapılacak olan Kabine Toplantısında olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında toplantıda 1 milyon Suriyelinin geri dönüşüne ilişkin çalışmaları ele alınacak
Takip et
Suriyeliler ülkelerine nasıl gidecek? Kabine toplantısı başlıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kabine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında bugün toplanacak. Toplantıda öncelikli gündem başlığı sığınmacılar konusu olacak.

Son günlerde sığınmacılar üstünden meydana gelen münakaşalar Kabinenin gündeminde olacak. İçişleri Bakanlığı 1 Milyon Suriyelinin ülkelerine dönüşü içi 8 aşamalı çalışma başlatıldığını duyurmuştu. Projenin ayrıntıları toplantıda ele alınacak.

SINIR GÜVENLİĞİ

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sınır güvenliği ve göçmen kaçakçılığı ile mücadele noktasında son rakamları paylaşması bekleniyor. Öte Yandan terörle mücadele konusu kabinenin gündemindeki başlıklardan biri olacak. Bakan Akar Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde devam eden operasyonlara ilişkin kapsamlı bir bilgilendirme yapacak.

EKONOMİ GÜNDEMİ

Enflasyonla mücadele kapsamında atılacak adımlar da değerlendirilecek. Fiyat istikrarının sağlanması noktasında atılacak adımlar da masada olacak. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin toplantıda kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor.

3600 EK GÖSTERGE

Kabine toplantısında 3600 ek gösterge konusu ele alınacak. Çalışmanın Mayıs ayı içinde Meclise sunulacağı açıklanmıştı. Kapsamı ve Hazineye maliyeti konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Bakanlığın yaptığı çalışmayı Kabineyle paylaşacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.