Suriyeliler taş ve sopalarla ambulansa saldırdı 2 sağlıkçı yaralandı!

Batman’ın Cudi Mahallesi’nde Suriyelilerin “Çocuk hasta var” ihbarıyla olay yerine gelen ambulans ve sağlık ekibine yönelik saldırısı anbean kameraya yansıdı. İhbar sonrası çocuğa ilk müdahaleyi yapan ve çocuğun annesini de ambulansa alan sağlık görevlileri daha çok kişiyi kabul edemeyeceklerini söyleyince olanlar oldu. 20’den fazla kişinin saldırısına uğrayan ambulansta hasar oluşurken, 2 sağlık çalışanı da yaralandı.
Takip et
Suriyeliler taş ve sopalarla ambulansa saldırdı 2 sağlıkçı yaralandı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Acil çağrı merkezine yapılan “Çocuk hasta var” ihbarı sonrası Batman‘ın Cudi Mahallesi’ne giden sağlık ekipleri, çocuğa ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansa aldı. Çocuğun annesini de ambulansa alan sağlık görevlileri daha çok kişiyi kabul edemeyeceklerini söyledi.

20 KİŞİ SAĞLIK ÇALIŞANI VE AMBULANSA SALDIRDI

Sağlık çalışanlarının “Hastanın ve sağlık çalışanlarının sağlığı için kurallara uyulmalı” çağrısına karşın ısrarını sürdüren Suriyeliler, sağlık çalışanlarına saldırmaya başladı. Ortalama 20 kişilik bir grup tarafından taş ve yumruklarla yapılan saldırıda ambulansta hasar oluşurken, 2 sağlık çalışanı da yaralandı.

RESMİ AÇIKLAMA HENÜZ GELMEDİ

Olaya ilişkin resmi makamlardan herhangi bir açıklama gelmedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.