Suriyeli Sığınmacının Cüzdanından Servet Çıktı!

Cami avlusunda para dolu cüzdan bulan taksici hemen polise koştu. Ortaya çıkan cüzdanın sahibi Suriyeli bir sığınmacıydı ve cüzdanında 850 dolar ile 350 lira vardı.

Hatay’da taksicilik yapan vatandaş, sıcaktan bunalınca dinlenmek için cami avlusundaki ağaçların altına gitti. Burada bir cüzdan bulan Mustafa Nağaç hemen sahibini aramaya başladı. Cüzdanın içinde yüklük miktarda para olduğunu gören vatandaş durumu hemen duraktaki arkadaşlarına bildirdi. 850 dolar ile 350 lira nakit para bulunan cüzdanın sahibi hemen aranmaya başladı.


Durumu karakola da bildiren taksici, kısa sürede cüzdanın sahibinin bulunmasını sağladı. Karakola gelerek cüzdanını almaya isteyen Suriyeli mülteci mutluluktan havalara uçtu. 850 değil 850 bin dolar da bulsa durumun değişmeyeceğini ve yine sahibini arayıp bulacağını belirten genç taksicinin bu tutumu örnek olacak cinsten. Taksiciye teşekkür ederek sarılan Suriyeli sığınmacının cüzdanında bu kadar yüklü para bulunması da tartışma yarattı.

“TÜM BİRİKİMİM BU PARA”

Ülkesinden kaçıp Türkiye’ye sığınan bir kişinin üzerinde, birçok vatandaşın ulaşamayacağı miktarda bir para çıkması sosyal medyayı da ikiye böldü. Geçici işlerde çalıştığını söyleyen Suriyeli ise tüm birikiminin bu olduğunu dile getirdi. Bu hikayeden geriye ise “Hayatımda haram yemedim, Allah da nasip etmesin” diyen ve bulduğu parayı sahibine teslim eden genç taksicinin herkese örnek olması gereken davranışı kaldı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı