adplus-dvertising

Suriyeli sığınmacıların geri dönüşüyle ilgili dikkat çeken anket!

Sığınmacı konusundaki münakaşalar gündemin ilk sıralarında kendine yer bulmaya devam ediyor. Areda Araştırma tarafından yapılan bir ankette bu konu vatandaşlara da soruldu. Ankete katılanların yüzde 42,8’i “Tamamı hemen derhal gönderilsin” cevabını verirken, yüzde 31,2’lik kesim “Suriye’de barış sağlandıktan sonra tamamı gönderilsin” seçeneğinden yana tercih kullandı.
Takip et
Suriyeli sığınmacıların geri dönüşüyle ilgili dikkat çeken anket!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son aylarda ülke gündemine oturan ekonomik gelişmeler ve sığınmacıların vaziyeti, araştırma firmalarının yaptığı çalışmalarda da ele alınıyor. Halkın bir kısmı sığınmacıların derhal gönderilmesini isterken, bir kısım ise tam tersini düşünüyor. Özellikle muhalefet liderlerinin neredeyse hepsi, seçimlere yönelik stratejisinde sığınmacı konusuna ağırlık verip ilk fırsatta bu kişilerin ülkelerine yollanacağını dile getiriyor.

Suriyeli sığınmacıların geri dönüşüyle ilgili dikkat çeken anket!

YÜZDE 42.8’İ “HEMEN GÖNDERİLSİN” DİYOR

Sosyal medyanın da bir numaralı gündemi olan sığınmacı meselesi, son olarak Areda Araştırma’nın anketinde ele alındı. Yenişafak yazarı Mehmet Acet’in aktardığı anket neticelerine göre Suriyeli sığınmacılar konusunda sorulan soruya vatandaşların yüzde 42.8’i “Hemen gönderilsin” şeklinde konuştu.

“GÖNDERİLMELERİNE GEREK YOK” DİYENLERİN ORANI YÜZDE 3.8

Çalışmanın ayrıntılarına bakıldığında ankete katılanların yüzde 31.2’si “Suriye’de barış sağlandıktan sonra tamamı gönderilsin” cevabını verdi. “Barış sağlanınca yararlı olanlar kalsın, diğerleri gönderilsin” diyenler yüzde 22,2 oranında kalırken; “Hiçbirinin gönderilmesine gerek yoktur” diyenlerin oranı ise yüzde 3,8 oldu.

GİTMELERİNİ EN ÇOK İSTEYEN İYİ PARTİ SEÇMENİ OLDU

Öte Yandan cevaplara göre dağılımda CHP seçmeninin yüzde 73,7’sinin, İYİ Parti seçmeninin yüzde 91,5’nin ve HDP seçmeninin de yüzde 54,5’nin “Tamamı derhal gönderilsin” dediği belirlendi. Öte yandan AK Parti seçmeninin yüzde 16,1’i, MHP seçmeninin de yüzde 21,8’nin “Derhal gönderilsin” dediği gün yüzüne çıktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.