Suriyeli Sanatçı Omar Souleyman Şanlıurfa’da Ekmek Dağıtıyor

'Warni Warni' şarkısıyla dünyaca üne kavuşan Suriyeli ses sanatçısı Omar Souleyma, Şanlıurfa Akçakale'de açtığı fırında her gün 200 aileye ekmek dağıtıyor.

Başta Avrupa olmak üzere dünyadaki bir çok ülkede konser veren Omar Souleyman da fırının başında durarak ekmekleri kendi elleriyle fakirlere dağıtıyor.Dünyaca ünlü sanatçı Omar Souleyman, Suriye’deki savaştan kaçıp Şanlıurfa’ya yerleşti. Kendisi gibi, DEAŞ ve PKK/YPG terör örgütlerinin zulmünden kaçarak Şanlıurfa’ya yerleşen Suriyelilere, Akçakale’de açtığı fırında ekmek yardımı yapıyor.


Başta Avrupa olmak üzere dünyadaki birçok ülkede konserler veren Souleyman, turnelerden geri kalan vakitlerinde, fırının başında durarak ekmekleri kendi elleriyle fakirlere dağıtıyor.

Fırında her gün yaklaşık 200 Suriyeli ve Türk aileye ekmek dağıttıklarını söyleyen Omar Souleyman, “Biz böyle bir işletme açarak ilk önce insanlar için bir çalışma ortamı hazırladık. Bununla beraber Akçakale’de yaşayan fakir ve muhtaç Suriyeli ve Türk ailelere ücretsiz ekmek dağıtıyoruz. Bu işletmemizde günlük 2 bin ekmek üretiyoruz. Tespit edilen 200 Türk ve Suriyeli aileye ücretsiz veriyoruz. Diğerini ise normal bir şekilde satıyoruz.” dedi.

‘Türkiye’de olmaktan memnun olduklarını söyleyen Omar Souleyman, “Yaklaşık olarak 10 yıldır Türkiye’deyim. Ben Suriyeli bir sanatçıyım. Zaman zaman Avrupa’ya turnelere gidiyorum. Türkiye’deki Suriyeliler burada bulunmaktan gayet memnun ve mutlu. Burada bütün ihtiyaçları karşılanıyor. Sağlık, eğitim ihtiyaçlarının yanı sıra geçinmeleri için de devlet tarafından yardımlar yapılıyor.” diye konuştu.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı