Suriyeli Göçmenler Ülkelerine Dönmek İçin Sınırda

Dün Tel Abyad'da pazar yerinde yaşanan patlamada ölen ve yaralananların Türkiye'deki yakınları, ülkelerine dönmek için sınırda geçiş iznini bekliyor.

Barış Pınarı Harekatı ile teröristlerden arındırılan Şanlıurfa’nın karşısında bulunan Suriye’nin Tel Abyad kentinde bomba yüklü araçla pazar yerine düzenlenen saldırıda en az 10 sivil hayatını kaybetmişti. Çok sayıda kişi ise yaralandı.

SURİYE’YE GEÇİŞ İZNİ BEKLİYORLAR

Dün Suriye’nin Tel Abyad kentinde pazar yerinde yaşanan patlamada ölen ve yaralanan Suriyeli vatandaşların Türkiye’de bulunan yakınları ülkelerine gitmek için sınırda geçiş izni bekliyorlar.

Barış Pınarı Harekatı ile terör örgütü PKK/YPG’den kurtarılan Suriye’nin Tel Abyad kentinde dün pazar yerinde meydana gelen bombalı saldırıda ölen ve yaralananların akraba ve yakınları, ülkelerine geçmek için Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi sınır noktasına geldi. İzni olmadığı için ülkelerine geçiş yapamayan Suriyeliler, resmi kurumlardan izin almak için bekliyor. Ülkelerine geçmek isteyen Suriyelilerin sınırda bekleyişi sürüyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı