Suriye’de PKK/YPG’ye yönelik operasyon başlıyor! “Kentler geri alınacak”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeydoğusunda terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı DSG/YPG’ye yönelik olası kara harekatında son hazırlıkların yapıldığı söylenirken Suriye Milli Ordusu’na da (SMO) “Harekata hazır ol” mesajı verildi. Olası harekatın odak noktası olarak görülen Tel Rıfat’a’lardan Arapça yazılı bildiri atıldı. Bildiride halka hitaben, “Kentimizi geri alacağız. Çok geç olmadan güçlerimizle işbirliği yapın” dendi.
Takip et
Suriye’de PKK/YPG’ye yönelik operasyon başlıyor! “Kentler geri alınacak”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suriye Milli Ordusu’nun (SMO) TSK desteğinde Suriye’nin kuzeydoğusunda terör örgütü DSG/YPG’e yönelik harekat hazırlığı sürerken Rus destekli Suriye rejim ordusunun başta İdlib olmak üzere Suriye’nin batısındaki muhalif grupların denetiminde olan bölgelere saldırılarını arttırması dikkat çekiyor. Rejim ordusu, muhaliflerin kontrolündeki bir çok noktaya ağır silah desteğinde asker sevkiyatına hız verdi. Sivil yerleşim yerlerine saldırılarda da artış kaydedildi.

SMO’ya ‘hazır ol’ talimatı

Rejim kuvvetleri ile birçok noktada çatışan muhalif kuvvetler bir taraftan da TSK’nın olası operasyonuna katılmak için hazırlık yapıyor. Harekatın odak noktası Tel Rıfat ile M4 karayolu üstünde bulunan Ayn İsa ilçeleri sınırına takviye kuvvetler sevkediliyor.

Bölgede tehdit yaratan YPG noktaları top, tank ve füze atışları ile vuruluyor. Bölgeye yönelik olası harekata karşı SMO kuvvetlerine TSK tarafınan takviyeler yapılarak “Harekata hazır olmaları” mesajı verildi. Mesajın sonrasında sınır hatlarında mevzilenen silahlı gruplar, saldırı pozisyonu aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.