adplus-dvertising

Suriye’de patlayıcı savaş kalıntıları temizleniyor

Suriye’nin Halep ve İdlib şehirlerinde patlayıcı savaş kalıntılarının infilak etmesi neticesi çoğunlukla çocuklar olmak üzere bölge sakinleri yaralanırken, ekipler patlamamış mermi ve mayın gibi savaş kalıntılarını temizleme çalışmalarına devam ediyor.
Takip et
Suriye’de patlayıcı savaş kalıntıları temizleniyor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suriye’de patlayıcı savaş kalıntılarını temizleme çalışmaları devam ediyor. Suriye’nin özellikle Halep ve İdlib şehirlerinde patlamamış mermi ve mayınların infilak etmesi neticesi çoğunlukla çocuklar olmak üzere bölge sakinleri yaralanıyor.

SAMS İdlib Hastanesi Müdürü Dr. Abdulwahab Abu Yahya yaptığı açıklamada, “Savaş kalıntılarının patlaması neticesi devamlı hastaneye başvuru ediliyor. Bu patlamalar sebebiyle yaralıların çoğunda hayati tehlike oluşurken, kimilerinde kalıcı sakatlıklar yaşanıyor” şeklinde konuştu.

Dr. Yahya yaralıların çoğunluğunun çocuklar olduğunu söyledi. Dr. Yahya, hastası Muhammed Zain’in yerde bulduğu patlamamış mermiyi araç gereçlerinin bulunduğu bir kutuya koyduğunu, merminin 5 sene sonra patlaması neticesi sol elini kaybettiğini ve 2 gözünün hasar aldığını ifade etti.

Yetkililer, Suriye’de patlayıcı savaş kalıntıları bulunduğunu söyleyerek, bölge sakinlerini emin olmadıkları cisimlere dokunmamaları ve çocuklarını da bu konuda uyarmaları gerektiğini bildiriyor.

Öte yandan, ekipler şehirlerde patlayıcı savaş kalıntılarını temizleme çalışmalarına devam ederken, öğrencileri konu hakkında bilgilendiriyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.