Suriye Milli Ordusu: Münbiç Operasyonu Başladı

Tel Abyad ve Resulayn'ın kontrolünün sağlanmasının ardından yeni hedef Münbiç. SMO Münbiç operasyonunun başladığını açıkladı.
Suriye Milli Ordusu: Münbiç Operasyonu Başladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Barış Pınarı Harekatı’nda Tel Abyad ve Resulayn’da kontrolün alınmasının sonrasında, bordo bereliler ve komandolar Münbiç’e ek güç olarak gitmeye başladı. Harekatın 6 gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 550’ye vardı. Tel Abyad ve Resulayn ilçe merkezleri ile Suluk beldesi ve 62 köy terör örgütünden temizlendi.

YENİ HEDEF MÜNBİÇ

TSK ve SMO askerlerinin Telabyad’ın doğu ve batısına yürüyüşü sürüyor. Genişleyerek süren operasyonda yeni hedefin Tel Abyad’ın doğusundaki Ayn El Arap ve Menbiç olduğu bildiriliyor.

TSK VE SMO YOLA ÇIKTI

Suriye Milli Ordusu, operasyon emrinin gelmesinin sonrasında Menbiç için operasyonun başladığını duyurdu. Münbiç sınırında güvenli bölgede bekleyen Türk tankları ve SMO askerleri, Münbiç’e doğru ilerlemeye başladı. Bölgeden çatışma sesleri geliyor.

Tel Abyad ve Resulayn’da kontrolün tesis edilmesinin sonrasında, bordo bereliler ve komandolar Münbiç’e ek güç olarak hareket ediyor.

HAVANLARLA DÖVÜLÜYOR

Cerablus’un meskun mahallinden yola çıkan TSK birlikleri tank, obüs ve kirpilerle ilerleyişine devam ederken, SMO askerleri de Cerablus’tan Münbiç sınırına doğru yerleşti.

Bölgenin terör örgütü PYD/YPG/PKK tarafından tuzaklanmış olması olasılığı sebebiyle askerler, özel eğitimli köpekler ve cihazlarla mayın ve bomba taraması gerçekleştirerek, çok dikkatli bir biçimde ilerleyişine devam etti. TSK birlikleri, ara ara da havanlarla terör hedeflerini ateş altına aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.