Suriye Lideri Beşşar Esad, Erdoğan ile Görüşmeyeceğini Açıkladı

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmeyeceğini açıkladı. Esad, Türkiye'yi işgalci olarak tanımladı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, yabancı medyaya verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Erdoğan’la alakalı olarak açıklamalar yaptı. “Erdoğan’la görüşecek misiniz?” sorusuna ise, “Görüşme gibi bir düşüncem yok. Görüşmeyeceğim.” dedi.


Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, ülkesindeki kaos ortamında Batı devletlerinin rolü, Bağdadi’nin öldürülmesi ve Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı gibi meseleler ile alakalı açıklamalar yaptı.

“ERDOĞAN’LA GÖRÜŞMEYECEĞİM”

Esed ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşme gibi bir düşüncesinin olmadığını açıkladı ve “Ülkenizi işgal eden birisinin görüşmek için tercih edilecek kişi olduğunu düşünmüyorum” sözlerini kullandı.

BARIŞ PINARI HAREKATI’NA KARŞI ÇIKTI

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine dönük yaptığı Barış Pınarı Harekatı’nı da yorumlayan Suriye devlet başkanı, Türkiye’nin operasyonunu karşı çıktığı söyleyip şunları kaydetti:

“Türkiye halkı bizim dostumuz ve komşumuz ve ortak bir geçmişe sahibiz, onları düşman olarak görmüyoruz. Bu nedenle, Türkiye ve Suriye’deki terör gruplarına karşı durmak Erdoğan’ın Suriye’yi açıkça ve resmen işgal etmiş olması ile alakalı bakış açımızı değiştirmez.”


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı