Suriye Askerli Münbiç’e Girdi Mi? Erdoğan Net Konuştu

Suriye askerlerinin girdiği iddia edilen Münbiç konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kararımızı uygulama aşamasındayız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakü gezisi öncesi Atatürk Havalimanı’nda önemli açıklamalar yaptı. Barış Pınarı Harekatı ile alakalı önemli mesajlar veren Erdoğan, “Manipülasyonları görüyorum; Yabancı basın 600’ün üstünde havan topunun atılmış olduğu bizim topraklarımıza körler, bunların taktiği bu.” dedi.


Erdoğan, Suriye’nin kuzeyine yapılan Barış Pınarı Harekatı ile alakalı havalimanında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“MÜNBİÇ KONUSUNDA KARARIMIZI UYGULAYACAĞIZ”

Esad askerlerinin Münbiç’e gireceği söylentilerine cevap veren Erdoğan, “Şu anda bir çok söylentiler var. Büyükelçilik aracılığı ile bunun yanında Kobani’de Rusya’nın da olumlu yaklaşımıyla problem olmayacağa benziyor. Münbiç hususunda kararımızı uygulama aşamasındayız. ABD ile Münbiç hususundaki anlaşmamız 90 gün içerisinde terör örgütleri Münbiç’i terk edecekti. Yıl bitti, Münbiç boşaltılmadı.

“GERÇEKLERİ HALKIMIZ GÖRÜYOR”

Şu anda da aynı taktiği içeride ve dışarıda uyguluyorlar. Gerçekleri karartmak mümkün değil. Ortada şehitlerimiz bulunuyor. Havan topları sonucunda yaralı olanlar, evlerini boşaltanlar var. İstediği kadar hedef saptırsınlar, gerçekleri milletimiz görüyor. Biz de basın aracılığıyla bunları anlatmaya çabalıyoruz. Onlar sahtekarlıklarını yapacak, biz ise doğruyu anlatmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı