Süre Kısaldı, Kışlalar Boşalmaya Başladı!

Askerlik 6 aya düşünce kışlalar boşalmaya başladı. Tezkere mutluluğu yaşayan askerler ailelerine kavuşmaya başladı.

Meclis’te kabul gören yasa ile zorunlu askerlik süresi 6 aya düşmüştü. Böylece TSK bünyesinde 6 aylık görev süresini dolduran erler için tezkere müjdesi geldi. Vatani görevlerini sona erdirmenin mutluluğunu yaşayan askerler bir bir kışlalarından ayrılmaya başladı. Antalya’da da aynı mutluluk vardı. Son kez içtima veren askerler ardından bavullarını toplayarak nizamiye kapısı önünde toplandı. Burada özçekim yapmayı da ihmal etmeyen Mehmetçiklerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

6 ayını dolduran askerler hep birlikte kışladan ayrılarak otogar ve havaalanının yolunu tuttu. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan askerler ailelerine sürpriz yapacaklarını dile getirdi. 90 gün daha askerlik yapmayı beklerken tezkere aldığını dile getiren bir Mehmetçik “Buna en çok annem sevinecek” ifadesini kullandı.

KAMUOYU İKİYE BÖLÜNDÜ

Askerlik süresini 6 aya düşüren kanunun kabul edilmesinin ardından yeni bir tartışma başlamıştı. Bu sürenin yeterli olduğunu, 12 ay askerlik yapmanın gereksiz olduğunu dile getirenler kadar ordunun içinin boşaldığını ve yakında görev yapacak asker bulmakta güçlük çekileceğini savunanlar da var. Ancak değişmez tek gerçek erken tezkere sevinci yaşayan askerlerin gözlerindeki mutluluk ve bir an önce onlara kavuşmak isteyen ailelerinin sonsuz sevinci.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı