adplus-dvertising

SuperFarm (SUPER) nedir, ne kadar? SuperFarm’ın çözdüğü problem ve avantajları nelerdir?

Geçtiğimiz günlerde kripto para borsası Binance, SuperFarm’ı (SUPER) listeleyeceğini duyurdu. Bu gelişmenin ardından SUPER coin ne kadar sorusu da gündeme geldi. Kısa bir süre önce piyasada kendini göstermeyi başaran coin grafiğiyle de ilgi çekti. SuperFarm, tasarlanabilir NFT’leri kişiye özel kurallarla beraber kod gerekmeden oluşturan platformdur. SuperFarm'da hangi belirli NFT'ler olacak?
Takip et
SuperFarm (SUPER) nedir, ne kadar? SuperFarm’ın çözdüğü problem ve avantajları nelerdir?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sanal paralara ilgi duyan pek çok kişi SuperFarm nedir sorusunu gündeme getirdi. Kripto para borsası Binance, SuperFarm’ı (SUPER) listeleyeceğini duyurdu.

Superfarm’ın SUPER token olarak bilinen kendi tokenı vardır. Token, merkezi olmayan, çapraz zincir SuperFarm ağını güçlendirir. Peki, SuperFarm nedir, SUPER coin ne kadar?

SuperFarm (SUPER) nedir, ne kadar? SuperFarm’ın çözdüğü problem ve avantajları nelerdir?

SuperFarm nedir?

SUPER token satın alarak cüzdanınızda tutabilirsiniz ve borsalardaki hizmetlere bağlı olarak ellerinizdeki token’ları stake ettirebilirsiniz. Zincirler arası DeFi protokolü olarak, tokenları kod gerekmeksizin NFT farm’ına çevirmeyi hedefleyen bir projedir. Proje, görsel araçlar kullanarak bütün NFT projelerinin kişisel olarak yapılmasını sağlar. Diğer NFT’lerin aksine, kurallarınızı oluşturabilir ve en çok değer verdiğiniz davranışların ödüllendirilmesine olanak sağlayıp verdiğiniz borçlar karşılığı elde ettiğiniz token’ları daha fazla kazanç için stake ettirebilirsiniz.

Binance borsası, 25 Mart’ta SuperFarm’ı (SUPER) listeledi.

Protokol, Binance Smart Chain ile entegrasyon sağlamıştır. Ayrıca SuperFarm; PARSIQ, Polygon, Injective Protocol, Animoca Brands ve Eternity Chain ile ortaklık kurmuştur. 31 Mart tarihinde NFT Launchpad’i sunmaya hazırlanan SuperFarm, birkaç ay içinde tam sürümünü yayınlayacağını açıkladı.

SuperFarm (SUPER) nedir, ne kadar? SuperFarm’ın çözdüğü problem ve avantajları nelerdir?

SUPER coin ne kadar?

SuperFarm bugünkü fiyatı ₺21,67 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺160.704.045 TRY. SuperFarm son 24 saatte yüzde düştü. Anlık CoinMarketCap sıralaması #248, piyasa değeri ₺2.208.821.786 TRY. Dolaşımdaki arz 101.909.750 SUPER coin ve maksimum seviyede. 1.000.000.000 SUPER coin.

SuperFarm (SUPER) nedir, ne kadar? SuperFarm’ın çözdüğü problem ve avantajları nelerdir?

SuperFarm nasıl alınır?

SuperFarm’ı satın almak için, belli başlı kripto para borsalarında hesaplarınızın olması gerekir. Kolayca satın almak için Uniswap, Gate.io, Bilaxy ,  1inch, Binance, HitBTC Exchange’te hesap açmanız önerilir. Sonrasında, istediğiniz kadar token satın alarak cüzdanınızda tutabilirsiniz. Ayrıca, borsalardaki hizmetlere bağlı olarak ellerinizdeki token’ları stake ettirebilirsiniz.

Binance kullanıcıları, 25 Mart’tan itibaren SUPER/BUSD, SUPER/BTC ve SUPER/USDT işlem çiftleriyle işlem yapmaya başladı.

SUPER sahibi olan kullanıcılar, cüzdanlarına bu saatten evvel SUPER gönderebilirler.

SuperFarm (SUPER) nedir, ne kadar? SuperFarm’ın çözdüğü problem ve avantajları nelerdir?

SuperFarm ne işe yarar?

SuperFarm, tasarlanabilir NFT’leri kişiye özel kurallarla beraber kod gerekmeden oluşturan platformdur. Bu sayede geliştirme için çok fazla zaman harcamadan NFT’lerinizi oluşturabilir ve kolayca nakde çevirmenize olanak sağlar.

Superfarm’ın SUPER token olarak adlandırılan kendi tokenı bulunuyor. Token, merkezi olmayan, çapraz zincir SuperFarm ağını güçlendirir.

SuperFarm, tasarlanabilir NFT’leri kişiye özel şartlarla birlikte kod gerekmeksizin oluşturan platformdur.

SUPER token satın alarak cüzdanınızda tutabilirsiniz ve borsalardaki hizmetlere bağlı olarak ellerinizdeki token’ları stake ettirebilirsiniz.

Kısacası, kolayca üretilen NFT’leri en çok önem verdiğiniz davranışları ödüllendirmede veya likidite sağlayanlara ellerindeki token’larını stake ettirerek ödül kazanmalarına olanak sağlayabilirsiniz.

Stake etmek (stakeing) nedir?

Staking, bir kripto para zincirinin operasyonlarını desteklemek adına kripto paralarınızı cüzdanınızda belirli zaman kilitleyip harcamadan ya da transfer etmeden tutma işlemine denir.

SuperFarm’ın Çözdüğü Problem  Nedir?

NFT dünyasında, NFT çiftçiliğinin kurulmasıyla ilgili her zaman bir sorun olmuştur. Sürecin kurulumu her zaman nispeten zor olmuştur ve ayrıca kodlama gerektirmiştir. NFT çiftçiliğinin, devrim niteliğindeki blockchain varlıklarının yaratılmasına ve yeni çiftliklere ve koleksiyonlara olan talebin artmasına izin veren faydalarına rağmen, süreç çok yorucuydu.

Bu nedenle, bir platform, TÜM kullanıcıların, kodlama için herhangi bir bilgiye ihtiyaç duymadan NFT çiftliklerini kurmada ve kendi koleksiyon ekosistemlerini oluşturmada kolay erişime sahip olmasını sağlayarak bu sorunu çözmeyi amaçladı. Uniswap’in likidite havuzları için ne yaptığını biliyorsanız, SuperFarm NFT çiftçiliği için benzer bir şey yapacak!

SuperFarm platformu, bir sonraki NFT çağında anıtsal olacak çeşitli işlevleri güçlendirecek şekilde tasarlanmıştır. Gemide bulunan belirli özelliklerden birkaçı şunları içerir:

NFT Tarım

Platformda, NFT Projelerini içeren HERHANGİ BİRİ, projenin tokenıyla desteklenen ve özelleştirilmiş kurallara sahip Çiftlikleri kolayca kurabilir. Bir Çiftlik açmak için süreç son derece basittir ve minimum 100.000 SUPER token gerektirir.

NFT Mağazası

Platformla ilgili bir başka harika özellik de NFT Mağazası. Ayrıca, NFT Mağazası, çiftçilikten kazanabileceğiniz puanlarla kullanmanıza ve hatta doğrudan kripto kullanarak belirli NFT’leri satın almanıza olanak tanır!

NFT Oluşturma

SUPER token sahipleri, SuperFarm platform ortaklarının en nadir ve en heyecan verici NFT’lerine özel erişime sahip olacak.

Platformun en çok beklenen özelliği NFT yaratımı. Bu, kullanıcıların sezgisel bir arayüzden kolayca NFT’ler oluşturmasına ve ayrıca kendi özel çiftliğinizi veya NFT mağazanızı açmasına olanak tanır!

NFT çiftçiliğinin genişlemesiyle, değer yaratma olasılığını açacak ve aynı zamanda SuperFarm’ı blok zinciri endüstrisinin bir sonraki evrimi için merkezde yapacak.

Yönetim

SuperFarm platformunda, SUPER sahipleri, Superfarm platformunda teklifleri oylama ve değişiklikler yapma fırsatına sahip olacaklar. Platform sonunda tam ademi merkeziyetçilik ve ayrıca token sahiplerinden gerçek sahiplik elde edebilecek.

Ücretler ve Satın Alımlar

Platformun önemli özelliklerinin kullanımı için SUPER gerekli olacaktır.

Staking Ödülleri

SuperFarm platformunda stake ederek, stake’ler platform ücretleri ile ödüllendirilecek. Bu ücretler SÜPER şeklinde gelecektir.

SuperFarm’da hangi belirli NFT’ler olacak?

SuperFarm platformu, dünyanın önde gelen NFT yatırımcılarının yanı sıra en büyük kripto etkileyicileri tarafından desteklenmektedir. Platform, yakın gelecekte duyurulacak yüksek profilli ortaklıklar ile şimdiden uzun adımlar attı.

The Superverse

SuperFarm ekosisteminde, SUPERVERSE olarak bilinen, sürükleyici bir NFT tabanlı kart “otomatik savaşçısı” (bunu Hearthstone Battlegrounds’a benzer düşünebilirsiniz) vardır. SUPERVERSE, ekosistemdeki çeşitli platform ortaklarından farklı olarak EXCLUSIVE NFT’leri içerecektir. SUPERVERSE NFT sürümüne erişebilmek için, kullanıcıların gerekli miktarda SUPER token bulundurmaları gerekir.

SuperFarm Coin ve NFT (Non Fungible Token)

SuperFarm, kullanıcıların NFT gibi dijital varlıklar ile alım-satım yapmasına olanak tanıyan cross-chain bir DeFi protokolüdür. Protokolün amacı, büyüyen NFT sektörünü DeFi ile birleştirmektir.

Blok zincirler arasında herhangi bir merkeze bağlı olmadan, kripto paraların kodlamaya ihtiyaç duyulmadan NFT (Non Fungible Token) tokenların elde edilmesini amaçlayan bir platformdur. Bu platform, kullanıcıların sahip oldukları NFT tokenların benzersiz olabilmesi için kişiye özel olarak tasarlanmasına yardımcı olmaktadır.

SuperFarm aracılığıyla tasarlanan NFT Token’ların diğerlerinden en büyük farkı; sadece Tokenların kullanıcıları tarafından eşsiz olarak oluşturulabilmesi değil, aynı zamanda kullanıcıların Token al sat işlemlerinde ya da yapılan diğer birçok girişimlerde istedikleri kuralları belirleyebilmeleri ve belli bir teminat karşılığında diledikleri kadar Token’ı stake ederek ek kazanç elde edebilmeleridir.

SuperFarm Coin Kurucusu Kimdir?

Ellio Trades firmasının kurucu ismi ve Dapp Evolution Games’in de yine ortaklarından biri olan Elliot Wainman, kripto piyasasında Ethereum tabanlı ürünlerin kullanımının ve geliştirilmesinin artışından dolayı bu platformu oluşturmaya karar vermiştir.

SuperFarm Avantajları

Elliot Wainman’ın SuperFarm’ı geliştirmedeki esas amacı özellikle oyun piyasasındaki kişilerin işine yarayacak şekilde al sat işlemi yapabilecekleri bir platform oluşturmaktı.

Bu platform aracılığıyla geliştirilen her bir NFT Token, ERC 20 tabanlı olduğundan ağ üzerinde uyumlu olarak çalışmaktadır. Kullanıcıların ellerinde bulunan ve geliştirdikleri Tokenlar, sistemlerinin desteklendiği her piyasada istedikleri gibi al sat işlemleri gerçekleştirebilmekte hatta kişi kendi özel NFT Token pazarını dahi oluşturabilmektedir.

NFT çiftliklerini kuran işletmeler ya da kişiler, bu Tokenlar üzerinden pay sahibi olabilmekte ve diledikleri gibi NFT Token alışverişi gerçekleştirebilmektedir. Kendisine ait NFT çiftliği kurmak isteyen yatırımcıların ellerinde SUPER Coin bulundurması gerekmektedir. Bunun içinde miktar 100.000 Token olarak belirlenmiştir. Token miktarının bu kadar yüksek tutulmasındaki amaç ise oluşturulan çiftliklerin standart üstü kalitede olmasının sağlanması ve düzenli olarak jeton alışverişinin gerçekleştirilmesidir.

Kullanıcıların ellerinde bulunan SUPER Coin ile SuperFarm platformunun desteklediği bütün oyun platformlarında satın alma işlemleri yapılabilmekte ve aynı zamanda yine desteklenen video oyun ortaklıklarında ya da NFT droplarında bulunan tüm hizmet araçlarına erişim sağlanmaktadır.

Kullanıcılar bu Coin ile platform üzerinde yapılacak olan çeşitli oylamalara ya da tekliflere katılım sağlayabilmektedir. Bunun içinde elinde en fazla Coin bulunduran kişiler daha fazla fikir sunma hakkına sahip olmaktadır.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.