Süper Lig’de Yeni Kurallar! Top Hakeme Çarparsa Oyun Duracak

Yeni sezonda uygulanacak olan çok sayıda yeni kural değişikliği duyuruldu. Elle oynama ve hakeme çarpan toplar için dikkat çeken değişiklikler var.
Takip et
Süper Lig’de Yeni Kurallar! Top Hakeme Çarparsa Oyun Duracak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Merkez Hakem Kurulu, yeni sezonda uygulanacak kurallar hakkında bir seminer düzenledi. Süper Lig karşılaşmalarında yer alacak hakemler için organize edilen seminerde yeni kurallar tanıtıldı. Semineri MHK Danışmanı Jaap Uilenberg verdi. En çok dikkat çeken değişiklikler ise elle oynama ve hakeme çarpan toplara geldi.

ELLE OYNAMA VE HAKEME ÇARPAN TOPLARDA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK

Bundan böyle hakeme çarparak çizgiyi geçen toplar gol sayılmayacak. Öte yandan, oyun içerisinde top hakeme çarptıktan sonra karşı takıma geçerse oyun durdurulacak ve hakem atışı uygulanacak. Elle oynamayla ilgili olarak da radikal değişiklikler yapıldı. Bundan sonra kazayla elle oynama kuralı olmayacak. Eğer top futbolcunun eline yanlışlıkla bile çarpsa oyun durdurulacak. Bir futbolcunun eline top kazayla değerse kart görmeyecek.

TEKNİK DİREKTÖRLER DE KART GÖRECEK

Bir diğer dikkat çeken kural değişikliği ise, teknik direktörler için geldi. Artık, teknik direktörlere de sarı veya kırmızı kart cezası uygulanabilecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.