adplus-dvertising

Süper Lig ve TFF 1. Lig oyuncu uygunluklarında düzenleme yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig kulüplerinin A Takım listesinde en fazla 14 yabancı futbolcu bulundurabileceklerini, 14 yabancı futbolcu dışında kulübe tescili devam eden yabancı futbolcuların, müsabakalarda oynayamayacağı gibi her bir futbolcu için kulüplerin, federasyona 500 bin TL altyapı fon bedeli ödeyeceğini açıkladı.
Takip et
Süper Lig ve TFF 1. Lig oyuncu uygunluklarında düzenleme yapıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu tarafından, kulüplere devam eden transfer sürecinde kolaylık temin etmek ve A Takım Listelerini daha rahat oluşturabilmeleri maksadıyla, yabancı kuralı korunarak 2022-2023 Futbol Sezonu İlan Edilmesi Gereken Hususlar’ın ‘Süper Lig Futbolcu Uygunluğu’ ve ‘TFF 1. Lig Futbolcu Uygunluğu’ bölümünde yeni bir düzenlemeye gidildi.

Buna göre; Süper Lig kulüplerinin A Takım listesinde bulunduracağı en fazla 14 yabancı kuralı devam edecek olup, transfer dönemi içerisinde yabancı oyuncu transferlerini daha rahat yapabilmeleri için imzalamış oldukları sözleşmeler tescil edilecek. Transfer dönemi bitiminde ise A Takım listesine yazılacak 14 yabancı futbolcu dışında kulübe tescili devam eden yabancı futbolcular, müsabakalarda oynayamayacağı gibi her bir futbolcu için kulüpler, federasyona 500 bin TL altyapı fon bedeli ödeyecek.

TFF 1. Lig kulüpleri için de A Takım listesinde 8 yabancı uyruklu oyuncu bulundurma kuralı devam edecek, fakat kulüpler transfer sürecinde yeni yabancı uyruklu transferlerini tescil ettirme olanağı bulacak. Transfer dönemi sonunda 1. Lig kulüplerinin sözleşmeli oyuncu sayısı 8’in üstüne çıktığı takdirde, A Takım listesine alınmayan oyuncular müsabakalarda oynayamayacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.