Süper Lig takım sayısı kaç olacak?

24 Mayıs 2021, 15:16 tarihinde eklendi
TFF Başkanı Nihat Özdemir, Süper Lig’deki takım sayısının 18’e indirilmesi konusunda çalıştıklarını açıkladı.
Takip et
Süper Lig takım sayısı kaç olacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Nihat Özdemir, “Süper Lig’de ana hedefimiz bence 18 takım olmalı. 20 takımla bile sıkışık olacağı görünmekte. 2 yıl 4 takım düşürerek tekrar 18 takıma ineceğiz. Bunu planlıyoruz. 1. Lig’in de 18 takımla olması gerektiğini düşünüyoruz. Şu anda çalışmalar devam ediyor.” şeklinde konuştu.

beIN Sports’a konuşan Özdemir, “Ağustos ayının ortasında başlatacağımız ligi, kademeli olarak seyircili oynamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin 1959 öncesi şampiyonluk başvurusuyla alakalı bilgi veren Nihat Özdemir, “En doğru kararı, en kısa zamanda alırız. TFF arşivlerinde her şey mevcuttur. İncelemeler devam ediyor. En kısa sürede ilan etmeyi düşünüyoruz. Tahkim var, Genel Kurul var. Biz karar vereceğiz. Bir kısım memnun olacak, bir kısım memnun olmayacak. İlk başvuruyu Fenerbahçe yaptı. Samsun’dan Ankara’ya Eskişehir’e İzmir’e birçok kulüp, bu maddeden istifade etmek için başvuru etti. Bazı takımlar, karşı görüşü oldu. Bunlar Hukuk Kurulu’nda. Yakın bir zamanda en doğru kararı vereceğiz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.