Sunucu Esra Erol Hakim Karşısına Çıktı

Sunucu Esra Erol ATV’de yayınlanan programında bir kişinin fotoğraflarını izinsiz yayınladığı gerekçesi ile hakim karşısına çıktı.

Sözcünün haberine göre, sunucu Esra Erol, programında bir kişinin fotoğraflarını izinsiz yayınladığı gerekçesi ile davalık oldu. Başarılı sunucunun 3 yıla kadar hapis istemiyle hakim karşısına çıktığı davada en dikkat çeken olaylardan biri ise, bir gazetecinin tehdit edilmesi oldu. Erol’un güvenlikleri davada hazır bulunurken üst düzey önlemler aldı ve basın mensuplarının duruşmaya girmesine dosyada gizlilik kararı olduğunu öne sürerek engel oldu.

İddialara göre televizyon programına katılan Melek Akar, kızı olduğunu öne sürdüğü Hasibe Nur Babaoğlan’ın fotoğraflarını programda izinsiz yayınlattı. Olay ile ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunuldu ve programın sunucusu Esra Erol ve Hasibe Nur Babaoğlan’ın annesi olduğunu iddia eden Melek Akar hakkında dava açıldı. Esra Erol ve Melek Akar’ın hakkında, ‘Özel hayata ilişkin görüntüleri ve sesleri ifşa etmek’ suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istenirken, dava İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesi’nden görüldü. Duruşmada sanık koltuğunda olan Esra Erol ve avukatı hazır bulundu.

ESRA EROL’UN KORUMASI GAZETECİYİ TEHDİT ETTİ

Erol’un güvenlik görevlileri ve adliyenin güvenlik görevlileri tarafından üst düzey önlemler alınırken, Esra Erol’un güvenliği bir gazeteciyi salona gizlilik gerekçesi ile almadı ve “Duruşma salonuna girerseniz farklı muamele görürsünüz.” diyerek tehdit etti. Daha sonra edinilen bilgilere göre, dosyada gizlilik kararı olmadığı ortaya çıktı.

ESRA EROL BERAATİNİ İSTEDİ

Duruşmada savunmasını yapan Esra Erol, suçlamaları kabul reddederek beraatini istedi. Mahkeme Esra Erol’un duruşmalara gelme zorunluluğunu ortadan kaldırdı ve eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Dava sonrası basın mensuplarının görüntü almaması için Esra Erol arka kapıdan çıkarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı