Sunucu Erkan Tan Topun Ağzında

28 Haziran 2019, 10:59 tarihinde eklendi

Kaybedilen İstanbul seçimleri sonrası AK Parti'de ciddi bir öz eleştiri başladı. Bunu yaparken de seçim kampanyasında Ekrem İmamoğlu'na prim kazandıran isimlerin üzerinde durulmaya başlandı.

Sunucu Erkan Tan Topun Ağzında
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İstanbul seçimleri bitti ancak yankıları devam ediyor. Seçimde ağır bir hezimet yaşayan AK Parti’de ciddi bir öz eleştiri ortamı hakim. Her ayrıntıyı derinlemesine inceleyen AK Partili kurmaylarının hedefindeki isimlerden biri de Erkan Tan. Milyonlarca kişinin oyunu alan Ekrem İmamoğlu’na yönelik ağır ifadeler kullanan ve İmamoğlu’nun toplumun gözünde mağdur durumuna düşmesine neden olan Erkan Tan için her olasılık değerlendiriliyor. Bu olasılıklar arasında kanalla ilişiğinin kesilmesi bile var.

Türkiye, geçtiğimiz hafta İstanbul’da tarihi bir seçime tanıklık etti. Seçimi İmamoğlu, rakibi Yıldırım karşısında büyük bir farkla kazandı. Bu hezimet sonrası gözlerin çevrildiği AK Parti’de ise şu sıralar deyim yerindeyse kazan kaynıyor. Seçimin neden kaybedildiğini enine boyuna değerlendiren AK Partili kurmaylar, işin medya ayağına da ayrı bir önem veriyor. Bu etapta eleştiri oklarının yöneldiği isimlerden biri de Erkan Tan… Kampanya süresince İmamoğlu için sert ifadeler kullanan Erkan Tan’ın bu hamleleri, Binali Yıldırım’a destekten çok köstek olmuştu. Yeni dönemde medya alanında radikal değişiklikler yapılması planlanıyor. Bu planlamada Erkan Tan’ın kızağa çekilme ihtimali bile değerlendiriliyor.

ERDOĞAN DA RAHATSIZ

Öte yandan Erkan Tan’ın tavırlarından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da rahatsız olduğu gelen bilgiler arasında. Erdoğan, seçim süresince Erkan Tan’ın A Haber ekranlarından İmamoğlu aleyhinde söylediği sözlerin ters teptiğini düşünüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.