Sünnet Düğünündeki Twerkçü İçin Cinsel İstismar Suçlaması

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran, sünnet düğünündeki twerkçü görüntülerine suç duyurusu yapıldı.

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran, sünnet düğünündeki twerkçü görüntülerine suç duyurusu yapıldı. Sünnet olan çocuğun gözleri önünde yarı çıplak dans eden bir kadına ait görüntüler sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.İşlenen suçlar arasında ‘Çocuğun cinsel istismarı’, ‘teşhircilik’, ‘cinsel taciz’ gibi bir dizi suç sıralandı. Hürriyet gazetesinin haberine göre sosyal medyada çok tartışılan görüntülere ilişkin Av. Osman Taşdemir ve Adem Barlas, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.


İŞTE YAPILAN SUÇ DUYURUSU

Hürriyet gazetesinin haberine göre sosyal medyada çok tartışılan görüntülere ilişkin Av. Osman Taşdemir ve Adem Barlas, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Yapılan suç duyurusunda özetle şöyle ifadeler yer aldı.

Bir köy meydanında yapılan bir sünnet düğününden görüntüler paylaşılmıştır. Söz konusu video görüntüleri izlendiğinde, birden fazla suçun işlendiği ve çocukların cinsel yönden istismar edildiği tarafımızca tespit edilmiştir.

Video görüntülerinde sünnet edilen çocuk dışında birden fazla çocuğun ortamda bulunduğu görülmektedir. Sünnet düğünü olarak adlandırılamayacak derecede cinsellik barındıran ve sünnet edilen çocuğun istismar edildiği açık olan şüpheliler hakkında kamu davası açılmasını talep etmekteyiz.

ORTAMDA BİR ÇOK ÇOCUK VAR

Av. Osman Taşdemir ve Adem Barlas, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda yer alan ifadelerden biri de çocuk istismarı üzerine oldu. Ayrıca ortamda bulunan diğer çocuklar yönünden de cinsel istismar, teşhircilik ve cinsel taciz eylemlerinin olduğu da görülecektir. Çocukların yaşadıkları şok görüntülerden de anlaşılacaktır. Söz konusu töreni tertip eden ve cinsel yönden çocuğun istismar edilmesine sebebiyet veren ebeveynlerden çocuğun alınarak, çocukların korunması hakkında kanun kapsamında koruma altına alınmasını talep etmekteyiz.

TEŞHİRCİLİK SUÇU İŞLENDİ

Av. Osman Taşdemir ve Adem Barlas, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda yer alan ifadelerden biri de teşhircilik üzerine oldu.


Düğünün yapıldığı ortamda cinsel davranışlar olduğu açık olan eylemlerle, çocukların bulunduğu bir ortam olması hasebiyle teşhircilik suçunun da soruşturma konusu yapılması gerekmekte.

Birden fazla suç barındırdığı açık olan görüntülere, çocuğun yüksek yararının gözetilerek erişimin engellenmesini ve videoyu paylaşan hesabın sahibi hakkında da işlem başlatılmasını talep ederiz.

ŞÜPHELİLER HAKKINDA DAVA AÇILSIN

Av. Osman Taşdemir ve Adem Barlas, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda yer alan ifadelerinde şüpheliler hakkında dava talebinde bulundu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı