Sünnet Çocuğu filminde Aydemir Akbaş ‘Sünnet Çocuğu’ oldu!

Film gereği sünnet olan Aydemir Akbaş, sünnet sahneleri için ‘Hiç yadırgamadım, hoşuma gitti’ şeklinde konuştu. Aydemir Akbaş’ın senaryosunu yazıp, yönettiği ‘Sünnet Çocuğu’ isimli filmin çekimleri tamamlandı.
Takip et
Sünnet Çocuğu filminde Aydemir Akbaş ‘Sünnet Çocuğu’ oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Antalya’nın Manavgat ilçesinde çekimleri tamamlanan ‘Sünnet Çocuğu’ filminde Aydemir Akbaş rol gereği sünnet oldu. Rol gereği tekrardan sünnet olmanın hoşuna gittiğini belirten Akbaş, “Sünnet olmayı hiç yadırgamadım. Öyle hediyeler filan geldi, hoşuma gitti” şeklinde konuştu. Aydemir Akbaş, son senelerde Türk sinemasında yan rol alacak oyuncu olmadığını da söyleyerek, “Maalesef oyuncu açısından inanılmaz bir kıtlık yaşıyoruz. Kimse kusura bakmasın, bir düşünsünler eski oyuncuları; bir de kendileriyle mukayese etsinler. Bir adet ağırlığını koyacak yan karakter yok” diyerek konuştu.

Sünnet Çocuğu filminde Aydemir Akbaş ‘Sünnet Çocuğu’ oldu!

Aydemir Akbaş’ın senaryosunu yazıp yönettiği ‘Sünnet Çocuğu’ filminin çekimleri Antalya’nın Manavgat ilçesinde tamamlandı. Ortalama 1 hafta süresince Manavgat’ın çeşitli yerlerinde çekimleri yapılan filmde kılıktan kılığa giren Aydemir Akbaş’ı gören hayranları şaşkınlığını gizleyemedi. Çarşafa büründüğü ilk sahnenin sonrasında kadın kılığına giren Aydemir Akbaş, at çiftliğindeki çekimlerde, başrol oyuncusu Tuğba Daştan ile filmin en komik sahnelerinden birisinin çekimlerini gerçekleştirdi. Çekimler esnasında at yarışlarına düşkün olan Sami karakterini canlandıran Akbaş, yanına gelen Ponny At ile uzun süre oynadı.

Sünnet Çocuğu filminde Aydemir Akbaş ‘Sünnet Çocuğu’ oldu!

‘SÜNNET OLMAYI HİÇ YADIRGAMADIM’

Filmin çekimlerinin son gününde, otelin havuz başında gerçekleştirilen törenle sünnet olan Aydemir Akbaş, eğlenceli bir film olduğunu belirtti. Tekrar sünnet olmayı yadırgamadığını anlatan Akbaş, “Sünnet olmayı hiç yadırgamadım. Öyle hediyeler filan geldi, hoşuma gitti. Yoksa bu rolü kendime yazmazdım” şeklinde konuştu.
Senaryo üstünde çok emek harcadığını belirten Aydemir Akbaş, “Ben bu senaryoyu 5 kez yazdım. Çok güveniyorum bu senaryoya. Biraz daha profesyonellerle çalışmış olsaydım iyi olurdu ama bu filmde rol alan amatör arkadaşlarımız da beni tatmin etti” diyerek konuştu.

Sünnet Çocuğu filminde Aydemir Akbaş ‘Sünnet Çocuğu’ oldu!

‘SİNEMA TİPTİR’

Sinemanın tipler üstüne kurulu olduğunu söyleyen Akbaş, “Bana öyle birini getirdiler ki rol yoktu, ben rol yazdım. Öyle birini getirdiler ki sünnetçi hayran kaldım, öyle birini getirdiler ki hayran kaldım. Sinema tiptir. Hollywood’da karakter oyuncuları, yan oyuncular muhteşem oyunculardır. Esasında filmi başrol ayakta tutar ama destekleyicisi yan rollerdir” şeklinde konuştu.

‘OYUNCU AÇISINDAN KITLIK YAŞIYORUZ’

Türkiye’de son zamanda yan rol oyuncusunun olmadığını belirten Akbaş, Türk sinemasına eleştirisini şu sözlerle ifade etti:

“Eskiden bizde yan rol çoktu. Sinemada inanılmaz yan rol vardı. Şuanda maalesef bir baba istiyorsun, yok; bir Adile Naşit yok, bir Ayşen Gruda yok, bir bilmem kim yok, yok, yok. Tamamı uyduruk şimdikilerin, yani aynı sıcaklıkta değiller. Ben sürekli Ayşen Gruda’yla oynardım. Bir film Adile Hanımla çektim. Yani o devir başkaydı. Bir rol aradığın zaman 5 adet talip vardı. Şuanda bir rol istiyorum, bulamıyorum. İyi bir kız oyuncu istiyorum, partner alacağım kendime, yok. Rolü erkek yapıyorum, paylaştırıyorum. Bir kız alıyorum bir de erkek. İkisine dağıtıyorum rolü. Maalesef oyuncu açısından inanılmaz bir kıtlık yaşıyoruz. Kimse kusura bakmasın, bir düşünsünler eski oyuncuları; alınıyorlarsa bir düşünsünler, bir de kendileriyle mukayese etsinler. Var mı bir Adile Naşit, yok. Var mı bir Ayşen Gruda, yok. Bir adet ağırlığını koyacak yan karakter yok.”

‘ANTALYA SİNEMACILAR İÇİN BULUNMAZ NİMET’

Kendi filmiyle alakalı de değerlendirmede bulunan Aydemir Akbaş, şu şekilde konuştu:
“Bence son dönemlerde çekilmiş en komik filmlerden birisi oldu. Ben bile hiçbir filmimde oynarken bu kadar gülmemiştim. Antalya’da hava sıcaklığının 25 dereceleri bulduğu şu günler biz sinemacılar için bulunmaz nimet. Bütün Türkiye soğuk havanın etkisindeyken, kaldığımız otelde turistlerin havuza girdiğine bile şahit oldum. Türkiye’nin en kaliteli ve komik oyuncuları ile aynı filmde olmak da benim için ayrı bir keyifti. Sanırım izleyici de aynı keyfi alarak kahkahalara boğulacak.”

BİRÇOK ŞEHİRDE GALA YAPILACAK

Ahmet Çevik ile Sezer Günbeyi’nin yapımcılığını yaptığı filmde sinemanın meşhur adlarından Bülent Çepiç, Ferdi Atuner, Tuğba Daştan, Burak Öncü, Erol Taşçı, Özgür Aksoy, Hasan Yaman, Nuri Yalçın rol aldı. Filmin yapımcıları Ahmet Çevik ve Sezer Günbeyi, haziran ayında seyirciyle buluşması planlanan ve komedi dalında iddialı bir yapım olduğunu söyledikleri filmin Türkiye’nin birçok kentinde özel galalar düzenleyeceklerini söyledi.

SÜNNET ÇOCUĞU FİLMİN KONUSU

At yarışı ve her türlü kumara olan tutkusundan hiçbir işte dikiş tutturamamış, gelip geçici aşklarla da çalkantılı hayat sürdüren, düzensiz ama pahalı bir yaşam yaşayan Sami, aynı biçimde gelir elde edememektedir, her yerde işleri ters gitmektedir, kumar zaten illiğini kurutur, dolayısı ile bu hayatı idame etmek için borçlanmıştır ve defter oldukça kabarmıştır. Çok zengin biri olan 70 yaşlarındaki üvey ağabeyi Necati tek kurtuluş yoludur. Necati tefecilikle uğraşan çok zengin biridir ama Sami’ye kuruş koklatmamaktadır. Onun parasına ulaşmanın tek yolu Necati’nin ortadan yok edilmesidir. Çünkü tek varis Sami’dir. Sami, Meloş ve Veli’den oluşan çekirdek bir kadro kurar, zaten güvenebileceği başka kimse de yoktur. Necati’yi öldürmek için bir kiralık katil tutmaya karar verilir fakat katilin ücretini karşılayacak paraları yoktur. Oyuncu olma arzusunun getirdiği ruh hali ile devamlı değişik karakterlerin kendi içinde provasını yapan Meloş bu cinayet işine talip olur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.