Sultangazi’de Mevlit Pilavından 40 Kişi Zehirlendi

Sultangazi’de bir mevlitte yedikleri tavuklu pilavdan zehirlendikleri iddia edilen 40 kişi hastanede tedavi altına alındı.

Sultangazi’de düzenlenen bir mevlitte yedikleri tavuklu pilavdan zehirlendikleri iddia edilen 40 kişi hastanede tedavi altına alındı.

MEVLİT HASTANEDE BİTTİ

İddiaya göre, Sultangazi Cebeci Mahallesi’nde akşam saatlerinde bir mevlitte katılan misafirlere tavuklu pilav ikram edildi. Mevlitten kısa bir süre sonra çoğu kadın 40 kişi karın ağrısı, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başvurdu. Bazı hastaların midesi yıkanarak serum bağlandı. Hastaların hastanedeki tedavisi devam ediyor.

GIDADAN 3. TOPLU ZEHİRLENME

Son dönemlerde gıda ürünlerinde yaşanan zehirlenme vakaları insanları korkutmaya başladı. Ispanak’tan 2 kez toplu zehirlenme yaşandı. Son olarak Sultangazi’de düzenlenen mevlitte tavuk pilav yiyen misafirlerin zehirlenmesi üzerine uzmanlar uyarıda bulundu. Özellikle çabuk bozulması sebebiyle tavukta en taze ve en güvenilir ürünün seçilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, gıda ürünlerinin iyi temizlenmesi gerektiğini vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı