adplus-dvertising

Sultangazi’de kurban pazarı kuruldu

Sultangazi Belediyesi, vatandaşların rahat ve huzurlu bir biçimde kurban alışverişini yapması için bu yılda pazar alanı yarattı. Pazarın gözdesi haline gelen 1 ton 500 kilogram ağırlığında ve 120 bin TL değerindeki ‘Ateş’ adlı dana ise yarışmaya hazırlanıyor.
Takip et
Sultangazi’de kurban pazarı kuruldu
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sultangazi’de Belediye tarafından vatandaşların daha rahat ve güvenlik bir ortamda kurbanlıklarını almaları için kurulan pazar alanı, bu yıl de yaratıldı. Vatandaşların satış noktalarını gezerek alışveriş yapmaları için hazırlıklar tamamlandı. Cebeci Mahallesi’nde kurulan kurban pazarına vatandaşların rahat bir biçimde ulaşabilmeleri ve giriş çıkışlarda yoğunluk yaşanmaması için ikinci bir yol yapıldı. Sultangazi Belediyesi farklı illerden getirilen kurbanlıkların sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılanması için dinlenme alanları, duş, tuvalet, kantin ve zaman geçirebilecekleri için alanlar yarattı. Öte yandan Sultangazi Belediyesi tarafından düzenlenecek olan ‘En Güzel Kurban Yarışması’nın hazırlıkları da sürüyor. Pazarın gözdesi haline gelen 1 ton 500 kilogram ağırlığında ve 120 bin TL değerindeki ‘Ateş’ adlı dana ise yarışmaya hazırlanıyor.

Sultangazi’de kurban pazarı kuruldu

“Veteriner sağlık raporlarını kontrol ediyoruz, uygun olmayan hayvanlar alınmıyor”

Sultangazi Belediyesi Veteriner İşleri Şefi Veteriner Hekim Soner Bozkurtlar, “Bu sene kurban satış alanımızda 90 çadırımız kuruldu. 80 tanesi büyükbaş 10 tanesi ise küçükbaş hayvanlar için düşünüldü. Belediyemizin veteriner işleri şefliği olarak hayvanların giriş esnasında evrak kontrollerini ve veteriner sağlık raporlarını kontrol ediyoruz. Uygun olmayan hayvanlar içeriye alınmıyor. İlçe tarım müdürlüğümüz tarafından küpe numaraları kontrol ediliyor. Bütün hayvanların kurban vasfı taşıyıp taşımadıkları birimimiz tarafından kontrol ediliyor. Kara sinek çalışması mücadelemizi en yüksek biçimde verim almaya dayanarak burada gerçekleştireceğiz. Bunun dışında alakalı müdürlüklerimiz gene alanda temizlik, dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor. Hayvan giriş çıkış esnasında kontrol sağlayan birçok birimimiz var tüm belediye çalışanları olarak burada en iyi biçimde hizmet vereceğimizi düşünüyorum ve bütün vatandaşlarımızı Sultangazi Belediyemizin kurbanlık satış alanına bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Sultangazi’de kurban pazarı kuruldu

1 ton 500 kilogram ‘Ateş’ adlı dana 120 bin TL ile satışa çıkarıldı

Üç kuşak kasap olduğunu belirten Türkiye Kasaplar Federasyonu İstişare Bölge Başkan Vekili Veysel Günal, “İstanbul tarihi 3. kuşak kasabım dededen, babaya, oğula ve toruna kadar mesleğimize devam ediyoruz. Babam 86 yaşında kasaplığa devam ediyor. Bu yıl Allah nasip ederse Ateş adlı danamız ile yarışmaya katılacağız. Sultangazi’de geçen yıl Şampiyon adlı danamız ile yarışmaya katılmıştık. Bu yıl ise onun babası olan Ateş ile geldik. 1 ton 500 kilo ağırlığındaki danamız podyuma çıkacak fiyatı ise 120 bin TL inşallah yarışmada ise birinci olacak Rabbim utandırmasın” şeklinde konuştu.

Kastamonu’dan geldiğini söyleyen Erdal Karabakal, “70 tane kurbanlık ile geldik şuan hayvanların yorgunluğunun gitmesi için yıkıyoruz ve temizliyoruz” şeklinde konuştu. Emin Karabakal ise “12 saatlik yoldan geldik hayvanlar yolda yoruldular ve yattılar o sebeple temizliyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.