adplus-dvertising

Sultangazi’de iki çocuk lüks aracı çalıp ortalığı birbirine kattı

Sultangazi’de lüks aracın yedek anahtarını çalan çocuk hırsızlardan biri, çaldıkları arabayla park halindeki araçlara çarparak ortalığı birbirine kattı. Aracı ilerletemeyeceğini anlayan çocuk, araçtan inerek kaçıp izini kaybettirirken, meydana gelen o dakikalar güvenlik kamerasına yansıdı.
Takip et
Sultangazi’de iki çocuk lüks aracı çalıp ortalığı birbirine kattı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Olay, akşam saatlerinde Sultangazi Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre, küçük hırsızlar, Fehim Dakak adlı şahsın aracını park edip yol kenarında mekana girdiğini görünce, lüks araca yaklaşıp kapısını açarak içinden başka bir aracın anahtarını çaldı. Çocuklardan biri anahtarını çaldığı lüks araca bindi ve sağa sola çarpa çarpa ilerlemeye başladı. Vaziyeti fark eden araç sahibi Fehim Dakak olayı polis ekiplerine bildirdi. Aracı alıp kaçan çocuk, 50. Sene Mahallesi’ne gelene kadar çok sayıda araca vurarak araçta yüksek maddi hasar yaşanmasına neden oldu. Daha fazla ilerleyemeyeceğini anlayan küçük çocuk, aracı yol ortasında bırakarak kaçtı. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis ekipleri, aracı sokak içerisinde terk edilmiş halde bularak sahibine teslim etti. Olay yerine gelen polis ekipleri aracı çalıp kaçan küçük hırsızı ve arkadaşını yakalamak için geniş çaplı inceleme başlattı.

Küçük çocukların lüks aracı çaldığı anlar kameraya yansıdı

Sultangazi’de küçük çocukların lüks aracı çaldığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, araçlardan birinin kapısını açarak park halindeki lüks aracın anahtarını çaldıkları ve ardından çalıştırdıkları aracı park halindeki otomobillere çarparak ilerledikleri ve ardından da aracı terk edip kaçtıkları görülüyor.

“8-10 adet araca vurup gitmişler”

Aracı çalınan Fehmi Dakak, “Dernekte oturuyordum benim arabamı da derneğin önüne park ettim. Bu otomobilde karşıda duruyordu. İki adet çocuk geliyor benim arabamı açıyorlar. Bunun yedek anahtarı bende yedek anahtarı alıp götürüyorlar. Komşular ses verdi arabamın peşinden gittim ama nerden yakalayacağım. Ondan sonra geldim gene benim aracımla geldim derneğin önüne. Polisler geldi sizin arabanız mı çalındı? Dediler. Bizi takip et senin arabanı bulduk, dediler. Sonra buraya geldik otomobil bu halde. En az 8-10 adet otomobil vurmuş. Anahtar üzerinde değildi aracın benim aracımın içinden yedek anahtarı alıp gittiler. Genç çocuklar bir de birisine vursalar öldürseler ne yapacağız. Herkes çoluğuna çocuğuna sahip çıksın. Herhalde komşulardır oradaki komşular. Nereden biliyor bu iki otomobil benimdir onu açıyorlar bunu çalıyorlar” şeklinde konuştu.

“Kullanan çocuktu, bırakıp kaçtı”

Aracına hasar alan vatandaşlardan biri ise, “Alttan yukarı geldi bizim otomobile çarpınca ben peşinden koştum. Arabayı bıraktı kaçtı. Kullanan çocuktu bırakıp kaçtı. Ama bu adam diyor ki anahtarı üzerinde bırakmadım araç kapalıydı. Kapalı kapıyı nasıl açsın çocuklar. Ya camını kıracak ya çerçevesini yalan belirtiyor. Anahtarı bıraktı otomobilin üzerinde o tabi aldı gitti çocuk. Çocuk ufacık çocuk 12 yaşında. Ya da bu arabayı bize bıraksın bunu alsın gitsin” diyerek konuştu.

Furkan Tan – Hasan Tik – Veysel Ensar Gökçegözog

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.