adplus-dvertising

Sultangazi’de dükkan sahibini ağlatan hırsızlık

Sultangazi’de bir kırtasiyenin önündeki kovada bulunan ürünler çalındı. Önce ürünleri çalan hırsız bir müddet sonra geri gelerek kovayı çaldı. 3 ay önce meydana gelen başka bir olayda ise içinde kaydırak bulunan koli çalındı. Her iki hırsızlık anı da güvenlik kamerasına bu şekilde yansırken, dükkan sahibi kadın olayı anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı.
Takip et
Sultangazi’de dükkan sahibini ağlatan hırsızlık
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İddiaya göre, Sultangazi Ugurmumcu Mahallesi Orhangazi Caddesi üstünde bulunan bir kırtasiye dükkanını hırsızların hedefi oldu. Geçtiğimiz hafta İlknur ve Ramazan Fidan çiftinin işletmeciliğini yaptığı kırtasiyenin etrafında dolaşan hırsız önce dükkanın önündeki kovanın içinde bulunan ürünleri alarak uzaklaştı. Sonrasında geri gelen hırsız kovayı da alarak kayıplara karıştı. Ortalama 3 ay önce yaşanan başka bir hırsızlık olayında ise içinde kaydırak bulunan koli çalındı.

Her iki hırsızlık olayı da an be an güvenlik kamerasına yansıdı. Meydana Gelen olayı anlatırken göz yaşlarını tutamayan işletme sahibi İlknur Fidan, ”Biz burada okulun karşısında 20 senelik esnafız ve herkes tanır bizi burada. Ama son dönemlerde hırsızlık olayları yaşamaya başladık. Önce bir çocuk kaydırağımız çalındı. Adam harama helale bakmadan çocuklarını eğlendirecek belki de bununla daha sonra sınavların olduğu gün kapıya gene müşterilerin görmesi için çıkarttığımız bir kaç ürünümüzü daha çaldı. Koltuk destekleri ve kovalarımız vardı. Onları çaldı. Daha neler götürdü bilmiyoruz bunlar yalnızca kameraya yansıyanlar. Hırsızlığın önüne geçemiyoruz artık devamlı olarak birşeyler gidiyor.

Sultangazi’de dükkan sahibini ağlatan hırsızlık

Gördüklerimizin fakat kaydını alabiliyoruz görmediklerimiz ise gidiyor. Bin lira gibi bir zararımız var. Zaten biz bir lira bir lira topluyoruz. Kırtasiye işinden. Maddi değeri çok bir şey olmayabilir onlar için ama biz sabahın yedisinden akşamın onuna kadar çalışıyoruz. Çocuğumu yatağından kaldırıp getiriyorum buraya. Para olarak çok kıymetli bir şey olmayabilir ama bir saniyelik olayla malzemelerimizi alıp gidiyor. Adam o kadar rahat ki sağına soluna bile bakmıyor her halde bu yoldan geçiniyor. Mahalle sakinlerinden illaki tanıyan vardır. Buralarda oturan birisi çünkü çok rahat hırsızlık yapıyor. Gören bilen varsa bize söylerlerse seviniriz” şeklinde konuştu.

Sultangazi’de dükkan sahibini ağlatan hırsızlık

Hırsızlık anı kamerada

Sultangazi’de bir hırsızın kırtasiye dükkanının önünden malzemeleri çaldığı anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde hırsızın işyeri önünde bulunan malzemeleri çaldığı görülüyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.