Süleyman Soylu’ya hakaret eden şahısın cezası belli oldu!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya 13 Nisan 2020’de sosyal medya hesabından hakaret ettiği öne sürülen şüpheli Sedat E.’nin “Konutu terk etmeme” ile haftada bir defa öfke kontrolü seminer ve seanslarına katılmasına karar verildi. Şüpheli Sedat E. savcılık ifadesinde “Söz konusu paylaşımı benim yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum. Ancak paylaşım yapılan hesap bana aittir” ifadelerini kullandı.
Takip et
Süleyman Soylu’ya hakaret eden şahısın cezası belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya 13 Nisan 2020’de sosyal medya hesabından hakaret ettiği öne sürülen şüpheli Sedat E. gözaltına alındı ve emniyetteki işlemlerinin sonrasında Anadolu Adalet Sarayı’na sevk edildi. Şüpheli Sedat E. savcılık ifadesinde “Söz konusu paylaşımı benim yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum. Ancak paylaşım yapılan hesap bana aittir. Ben 12-13 senedir alkol bağımlısıyım, bağımlılığıma ilişkin tedavi görmekteyim, ancak sinir hastalığıma ilişkin olarak psikiyatri bölümünde tedavi görmekteyim ve ilaç kullanmaktayım. Ben bir şehit yakınıyım bu sebeple devlete ve kişilere hakaret etme kastım olamaz. Ben devlet büyüklerimden ve özellikle Süleyman Soylu’dan özür diliyorum” şeklinde konuştu. Cumhuriyet Savcısı Furkan Okudan, “Kamu görevlisine alenen hakaret” suçundan şüpheli Sedat E. ile ilgili adli kontrol kararı verilmesi talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

ŞÜPHELİ ILE ILGILI 2 ADLİ KONTROL HÜKÜMLERİNİN UYGULANMASINA KARAR VERİLDİ

Talebi kabul eden Hakimlikte şüpheli Sedat E. ile ilgili Ceza Muhakemesi Yasası’nun (CMK) 109/3-c maddesi gereğince İstanbul Anadolu Adliyesi Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün belirlemiş olduğu yerde en az haftada bir defa olmak üzere öfke kontrolü seminer ve seanslarına katılmak biçiminde adli kontrol hükümlerine tabi tutulmasına ve “Konutu terk etmeme” biçiminde adli kontrol önlemlerinin uygulanmasına karar verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.