Süleyman Soylu’nun Arkadaşıyım Dedi, Dolandırıcılık Yaptı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun arkadaşı olduğunu söyleyerek insanları dolandıran bir kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ankara’da devlet kurumlarında işe girmek isteyen kişileri Süleyman Soylu’nun arkadaşı olduğunu ve para karşılığında yardım edeceğini ifade ederek dolandıran şahıs tutuklandı.


SÜLEYMAN SOYLU’NUN ARKADAŞI OLDUĞUNU SÖYLEMİŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun arkadaşı olduğunu iddia eden bir şahsın, para karşılığında devlet kurumlarında işe sokma vaadiyle birçok kişiyi dolandırdığı ile alakalı ihbarların gelmesinin sonrasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü birimleri tarafından çalışma başlatıldı.

Polis, gerçekleştirdiği incelemede söz hususu şüphelinin Ş.A. olduğunu tespit etti.

İŞE GİRME VAADİYLE KANDIRDI

Polisler, yakın izlemeye alınan zanlının, işe alınma vaadiyle kandırdığı vatandaşlara “parayı vermelerinin ardından işe girme süreçlerinin hızlanacağı”, “Ankara’da işleri takip ettiği” doğrultusunda mesajlar yolladığını, ayrıca yatırılan paraları alabilmek için İstanbul’un bir ilçesine bağlı banka şubelerini kullandığı belirledi.

Şüphelinin dolandırıcılık, nitelikli dolandırıcılık ve emniyeti kötüye kullanma suçlamalarından kaydı bulunduğu da tespit edildi.

Emniyet güçleri tarafından yapılan operasyonda gözaltına alınan şüpheli Ş.A., çıkarıldığı mahkeme tarafından cezaevine sevk edildi.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı