Süleyman Soylu’dan tam kapanma değerlendirmesi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kars’ta gerçekleştirilen güvenlik toplantısına katıldı. Tam kapanma süreci hakkında açıklamalarda bulunan Soylu, ‘Mühim bir sürece başladık. 21 milyon büyüğümüze vefa destek sosyal gruplarımızla ulaşılmaktadır. Özellikle kamu düzeni ve güvenliği ile bir problemiz yoktur. Imalat ve tedarik sürecinde bir eksiklik söz konusu değildir. 10 milyon kişi izin alıp çalışmalarına devam etmektedir.’ şeklinde konuştu.
Takip et
Süleyman Soylu’dan tam kapanma değerlendirmesi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Bugüne kadar Eren operasyonlarıyla 3’ü kırmızı, 6’sı turuncu, 1’i gri kategoride, 2’si bölgede yönetici düzeyinde terörist etkisiz hale getirildi. Buna dün gece Hakkari’de etkisiz hale getirilen teröristleri de eklediğimiz zaman Eren operasyonlarında toplam 40 terörist etkisiz hale getirilmiş oldu.

15 Temmuz’dan bugüne kadar toplam 8 bin mağara ve sığınağa girildi, imha edildi. Eren operasyonlarında ise ocakta başlamamıza karşın 770 mağara ve sığınak imha edildi. Ortalama 412 kg patlayıcı ele geçirildi. Gene şunu ifade etmem lazım ki Eren operasyonlarında 10 kişilik bir terörist grubu etkisiz hale getirildi. Terör örgütlerinin arkasında kimleri olduğunu biliyoruz. Güvenlik bu ülkenin en mühim alt yapılarından birisidir.

Bir dönemler kimsenin aklından geçmeyecek, neredeyse turizmin gözdesi bir şehir haline geldi Kars. Aylar önce vatandaşlar trenden yer ayırttılar güzellikleri görebilmek için. Karslı hemşerilerimize hürmetlerimizi iletiyoruz. Yarınlarımız daha kuvvetli olacak.

Dün akşam sayın Cumhurbaşkanımızla Diyarbakır annelerimiz ile beraberdik. Şehit annelerimizin borcunu ödeyemeyiz. Allah bizi onlara mahcup etmesin. Anneler gününü tebrik ediyoruz.

SALGINLA MÜCADELE

Geçen hafta Cuma gününden itibaren hep beraber tam kapandık. Mühim bir sürece başladık, hepimiz biliyoruz ki bir kısıtlama yaptık.

Başladığımızda sayı 63 bin idi. Bütün denetim mekanizmalarımız sahada. Amacımız vakaların artmaması. Bugün geldiğimiz nokta 18 bin civarında. Bu sahada da görülüyor.

Mutasyonun sevk ettiği ivme tedirgin etmişti. Bütün noktalarda denetimler devam ediyor.

21 milyon büyüğümüze vefa destek sosyal gruplarımızla ulaşılmaktadır. Özellikle kamu düzeni ve güvenliği ile bir problemiz yoktur. Imalat ve tedarik sürecinde bir eksiklik söz konusu değildir. 10 milyon kişi izin alıp çalışmalarına devam etmektedir.

Bayrama yaklaşıyoruz. Milletimizden bir fedakarlık daha bekliyoruz. Bu hastalık temasla bulaşıyor. Hep beraber önlemlere uymalıyız. Aksi takdirde bayramlaşmada önlemlere uymazsak, fedakarlığımız boşa gider. Çok büyük fedakarlık yaptıklarını biliyoruz, önce sabır sonra bayram.

Hastalık ve cenaze vaziyetinde izi veriyoruz. Bunun dışında memlekete gidim biçimindeki yaklaşımlar virüsü yayacaktır. 63 binden 18 bine düştü inanıyorum ki daha da düşecek.

Tam kapanmada toplam 7 günümüz daha var, dişinizi biraz daha sıkın çocuklarımız ve yarınlarımız için. Dün pazarlar vardı ortalama 3 bin 500 yerde açıldı. Pazarcı esnafımız da uydu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.