Süleyman Soylu’dan, Karayılan’a “Geri Zekalı” açıklaması!

PKK elebaşı Murat Karayılan’ı hedef alan Süleyman Soylu'dan çok sert açıklamalar geldi. Soylu, “Geri zekalı geçen günlerde bir konuşma yapıyor. 6 ay önce öldürdüğümüz teröristin halen yaşadığının zannında. Karayılan, canını alacağız bilesin” ifadelerini kullandı.
Takip et
Süleyman Soylu’dan, Karayılan’a “Geri Zekalı” açıklaması!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Geri zekalı Murat Karayılan geçen günlerde bir konuşma yapıyor. 6 ay önce öldürdüğümüz teröristin halen yaşadığının zannında, geri zekalı olduğu için, temas kuramadığı için. Karayılan, canını alacağız bilesin. Bak canını alacağız senin” şeklinde konuştu. Soylu, 2022 senesi için 3 mühim tehditle alakalı de uyarılarda bulundu.

Süleyman Soylu’dan, Karayılan’a “Geri Zekalı” açıklaması!

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, Antalya’nın Serik ilçesi Belek turizm bölgesindeki bir otelde gerçekleştirilen Terörle Mücadele Daire Başkanlığı Terörle Mücadele Şube Müdürleri Değerlendirme Çalıştayı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Terörle Mücadele Daire Başkanı Hasan Yiğit ve bu birime bağlı şube müdürlerinin katılımıyla başladı. Çalıştayın açılışında konuşan Bakan Soylu, “Bu Şekilde bir toplantı Almanya, Fransa yahut İngiltere’de yapılsa, bizim yaşadıklarımızı yaşamış 10 kişi bulunamayacaktır” şeklinde konuştu.

Hiçbir Batılı ülkede çocukların, kurşunlanmış ve yan yana dizilmiş bebek, çocuk fotoğraflarını gazetede görerek büyümediğini söyleyen Bakan Soylu, “Öyle bir fotoğrafın üzerinde, ‘Pınarcak’ta katliam; 29 ölü’, ‘Cevizdalı’nda baskın; 36 kişi öldürüldü’ diyerek manşetler okuyarak büyümedi. Köy baskını diyerek bir şeyi, belki en son Orta Çağ’da yaşadılar, tarih kitaplarında okudular. Bunları biz yaşadık. Bunlarla biz büyüdük. Bunun acısını, evlat acısını, kardeş acısını, insan maliyetini, maddi manevi maliyetini biz çektik” şeklinde konuştu.

Süleyman Soylu’dan, Karayılan’a “Geri Zekalı” açıklaması!

‘BİZE NE YAPILDIĞINI BİLİYORUZ’

Vesayet, küresel kuvvetler derken neyi kastettiklerini bildiklerini belirten Bakan Soylu, “Bize ne yapıldığını biliyoruz. Hala kendi köşe yazılarında dış mihraklar cümlesini alaya, hafife alanlar Amerika’dan binlerce TIR’la bir terör örgütüne, Amerika’nın kendi vergileri, bütçesiyle para ayrıldığını herhalde görmezden geliyorlar. Avrupa’nın birçok ülkesinin terör örgütüne lojistik, moral sağladığına, Avrupa’nın içinden para toplanmasına seyirci kalınmasını herhalde görmezden geliyorlar. Herhalde Amerika, Batı ve Avrupa’nın terörü desteklediğini bundan 50 sene önce söylemiş olsaydık, bugün o alaya alanlar gene kıs kıs gülerdi” diyerek konuştu.

Süleyman Soylu’dan, Karayılan’a “Geri Zekalı” açıklaması!

‘TÜRKİYE’NİN ALEYHİNE YAYIN YAPAN HAİNDİR’

Kendi devletini, memleketini düşünmeyen zavallılar ve gafillerin, bu ülkenin nasıl özgür ve hür olduğunu unutan zeliller olduğunu belirten Soylu, “Kendi ülkesinin yarınlarını değil, talimat aldıkları efendilerinin yarınlarına kendini odaklamışlar. Amerika’dan para alıp da Türkiye aleyhine yayın yapan haindir. Bu basın mensubu de olsa, ilim adamı da olsa, bir siyasi partiye üye olsa da haindir. Bu kadar açık ve net. Hain oğlu haindir hem de. Süslü püslü cümlelerle oranın büyükelçilerinin talimatıyla birlikte iş yapanlar haindir. Tarihin her döneminde haindir. Bin sene önce de haindir, bin sene sonra da haindir” ifadelerini kullandı.

Süleyman Soylu’dan, Karayılan’a “Geri Zekalı” açıklaması!

‘YENİDEN OTORİTE KURMAYA ÇALIŞIYORLAR’

DEAŞ ve PKK’nın, Suriye ve Irak’ta tamamen kaybettikleri otoritesini tekrardan kurmaya çalıştıklarını dile getiren Soylu, şu uyarıda bulundu:

“PKK’nın silahlı terörist sayısı 156 kaldı diyoruz. Hiç şüpheniz olmasın, biz ipi biraz gevşetirsek, mücadelede biraz rehavete kapılırsak bunu çok değil, iki ayda 5 bin yaparlar, silah verirler, eleman verirler ve Allah göstermesin, bu ülkeyi tekrar eskinin karanlık günlerine döndürürler. En büyük tehlikemiz terörle mücadelede kendimizi yeterli görmektir. ‘Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar’ ifademizi sakın bir aforizma yahut bir motto söylem olarak görmeyin. Bunun bir manası var. Bir kişi kalsa bile, bunlar para bulurlarsa, ortam bulurlarsa tekrardan yapılanırlar. Uyuyan ve uyutulan terörist hücreler kavramına bile tahammülümüz yoktur.”

Süleyman Soylu’dan, Karayılan’a “Geri Zekalı” açıklaması!

500 KİŞİLİK LİSTE UYARISI

Terör örgütünün 2014- 2015 senelerinde 5 bin 550 kişiyi dağa çıkardığı ve ortalama 3-4 senedir terör örgütüne katmaya çalıştıkları kişi sayısının gittikçe azaldığını belirten Bakan Soylu, bu sayının geçen sene 53, bu sene ise 51’e düştüğünü açıkladı. Şuanda yeni bir tezgahı gündeme koymaya çalıştıklarını kaydeden Süleyman Soylu, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“500 kişilik bir liste yaptılar, yapan bizatihi Murat Karayılan ve arkadaşlarıdır. Bu 500 kişilik listeyi Türkiye’ye, kendi yandaşlarına, birlikte kirli siyasi yolculuk yaptıklarına ve onları tekrar 2022 senesinde dağa kazandırmak için gönderiyorlar. Her şeyi adım adım takip ediyoruz. Buradan teröristlere ve destekçilerine bir defa daha söylemek istiyorum, Türkiye eski Türkiye değil, Allah’a yemin olsun ki kafanıza çökeriz. Size nefes aldırmayız, bu ülkenin evlatlarının, çocuklarının yakasından düşün. TBMM’ye girmekle terörist sıfatınız üstünden kaybolmaz. Bunu biliyoruz, hangi iş birliklerini yaptığınızı da teröre nasıl tabi olduğunuzu da hangi ülkelerin istihbaratlarına elemanlık yaptığınızı da tamamını biliyoruz. Bu ülkenin barışını, huzurunu, kardeşliğini Amerika’nın, Avrupa’nın uşaklarına bozdurmayacağımızı herkesin bilmesini isteriz. Bedeli ne olursa olsun.”

‘BİR TEK KIRINTI BIRAKMAYACAĞIZ’

Terörle mücadelenin en zirvesinde olunduğunu ve kimseye pabuç bırakılmayacağını dile getiren Bakan Soylu, Suriye ve Irak’ın kuzeyini temizlemedikçe, hayallerindeki terör koridorunu hayallerinden söküp atmadıkça, bir daha akıllarına getirebilecek bir anlayış bırakmadıkça terörle mücadelenin bitmeyeceğini kaydetti.

Güneydoğu ve Doğu’daki yatırımları anlatan ve insanların gece 3’e, 4’e kadar huzurlu biçimde terör örgütlerinden korkmadan, çekinmeden, çocuklarıyla rahat biçimde yürüyebilmesi, yaşamın tadını çıkarabilmesi için mücadelenin süreceğini kaydeden İçişleri Bakanı Soylu, “Amerika da Avrupa da karşımızda olsa da Türkiye’ye adamlarını da sızdırsalar, biz bunun mücadelesini vermeye devam edeceğiz. DEAŞ, FETÖ, PKK, PYD de olsa, Allah şahittir Cumhuriyet’in ikinci asrına terörle alakalı bir tek kırıntı bırakmayacağız. Siyaseti kendilerini bir koruma zırhı olarak görenlere söylüyorum” şeklinde konuştu.

2022 TERÖRLE MÜCADELEDE ‘NEFES ALDIRMAMA’ SENESI

2022 senesinin, terörle mücadelede ‘nefes aldırmama’ senesi olacağını ve anlayışın ve parolanın da bu olması gerektiğini açıklayan Bakan Soylu, bugün bazı çevrelerin, atılan her adımda çıldırmasının boşuna olmadığını kaydederek, Doğu ve Güneydoğu’da terör iltisaklı belediyelere yapılan görevlendirmelerin, bugün terörle mücadelede elde edilen kazanımların belkemiği olduğunu belirtti.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE BÜYÜK DARBE

Terörle mücadelede başarılarının açık ve sayılara da yansıdığını paylaşan Bakan Soylu, “2016’dan bugüne kadar yalnızca ikna taktiğiyle 1064 kişiyi dağdan indirdik. Yalnızca 2021’de ikna ile teslim olan kişi sayısı 199, örgüte katılım ise tarihinin en düşük sayısı olan 51’dir. Yani dağa katılanın 4 katını yalnızca iknayla, ailelerle görüşerek, sizlerin çabasıyla dağdan indirdik. Terörle mücadelede geldiğimiz noktanın en mühim göstergelerinden biridir. 2020 senesinde 248, 2021 senesinde 183 terör eylemini oluşmadan engelledik. Meydana gelen terör eylemleri, 2020- 2021 arasında yüzde 53 oranında azaldı. 481’den 226’da düştü. Bu 226’nın çok büyük bölümü sınır tacizlerinden kaynaklıdır” diyerek konuştu.

‘KARAYILAN CANINI ALACAĞIZ SENİN’

Terör örgütünün kendi içinde konuşamadığını, birbirine meramını anlatamadığını, talimat veremediğini ve vaziyetini öğrenemediğini anlatan Bakan Soylu, şunları belirtti:

“Geri zekalı Murat Karayılan geçen günlerde bir konuşma yapıyor. 6 ay önce öldürdüğümüz teröristin halen yaşadığının zannında, geri zekalı olduğu için, temas kuramadığı için. Karayılan, canını alacağız bilesin. Bak canını alacağız senin. Yalnızca senin canını almayacağız, senin canını aldığımız zaman seni destekleyenlerin de canını alacağız. Türkiye’de o gün üzülecek oldukça az bir kesim olacak ama Türkiye’nin hepsi sevinecek. Üzülecek olanların mühim bölümü de Meclis’te olanlar ve onların destekçileridir. Telsiz konuşmalarıyla alakalı 2016’da 14 bin 582 iken, 2021’de 153’e düştü. Bu, terör örgütü üyelerinin birbiriyle irtibat kuramadığı, haberleşemediği, stratejilerini anlatamadıkları ve yalnızca saklanmakla yetindikleri bir çöküşün içine girmeleridir.”

2022 İÇİN EN BÜYÜK ÜÇ TEHDİTİ AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Soylu, 2022 senesine ilişkin ise terör örgütleriyle alakalı en büyük tehditler olarak şu tehlikeye işaret etti:

“Bir, PKK’nın hemen Van ve Ağrı’nın ötesinde yarattığı karargahtır, gözümüz kulağımız, zihnimiz ve aklımız orada olacaktır. İki, Kuzey Irak ve Suriye, Nusaybin, Kızıltepe aynı zamanda Şırnak Bestler Dereler bölgesi, Cizre’nin karşısı, Hatay’ın karşısından Türkiye’ye mühimmat, patlayıcı ve terörist sızdırmalar olacaktır. Üçüncü, 2022 senesindeki öbür tehdidimiz YPS’dir, yani terör örgütünün şehir içi yapılanmalarıdır. Kırsalda diz çöken, mağaralarından fare gibi çıkamayan teröristlerin yerini, terör örgütü şehir içi yapılanmalarla tahkim etmeye çalışmaktadır. En son Şırnak Cizre’de yaşadığımız hadise tamamen bunun mühim bir benzeridir. Özellikle kahramanlarımızı hedef alan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu kentlerinde orayı terörize etmeye çalışan, milletimizin orada kendine gelen güvenini tekrardan endişeye sevk etmeye çalışan bir anlayışı tekrardan tahkim etmeye çalışacaklardır. Bir tek şey söylüyorum; aman vermeyeceksiniz, acımayacaksınız. Kimsenin lafına ve sözüne bakmayacaksınız. Ve terör bu ülkede bitiren Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde tarihe geçen ve bundan 50- 100 sene sonra, ‘Allah onlardan razı olsun’ diyerek peşinizden dua edilen kadrolar olacaksınız.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.