adplus-dvertising

Süleyman Soylu’dan AFAD Toplantısı Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde yaşanan deprem sonrası AFAD'da düzenlenen toplantıya İmamoğlu'nun davet edilmediği gerekçesi ile ilgili konuya bakan Soylu açıklama getirdi.
Takip et
Süleyman Soylu’dan AFAD Toplantısı Açıklaması
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Habertürk yazarı Fatih Altaylı kaleme aldığı yazıda günlerdir tartışma olan konu ile ilgili Süleyman Soylu ile konuştuğunu ifade etti. İstanbul’da yaşanan 5.8’lik depremin ardından AFAD’da düzenlenen toplantıya çağrılmadığı için katılmadığını belirten İmamoğlu bu olay ile ilgili devletim beni çağırırsa giderim açıklaması yapmıştı.

Süleyman Soylu’dan AFAD Toplantısı Açıklaması

“ÇAĞRILMAMIŞ OLSA YERİNİ NİYE AYARLAYALIM”

Fatih Altaylı bu konu ile ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Çağrılıp çağrılmadığına şahadet edemem. Ama çağrılmamış olsa yerini niye ayarlayalım.” dediğini belirtti. Altaylı yazısında, bakan Soylu’nun normalde toplantı protokolünde İmamoğlu’nun olmadığı ama kendisi için oturma düzeninde yer ayarlandığını söylediğini akatrdı.

Süleyman Soylu’nun açıklamalarının yer aldığı yazıda, “Açık söyleyeyim, Ekrem Bey’i ben davet etmedim, görmedim bile ama davet edilmemiş olsa niye bana nereye oturtalım diye sorsunlar. Belli ki, davet edilmiş.” ifadesi yer aldı ve Fatih Altaylı bakan Soylu’nun, “O toplantıya farklı birimlerden pek çok üst düzey bürokrat da katıldı ve bunların bazıları, mesela İtfaiye gibi, Büyükşehir Belediyesi’nin bürokratları. Hatta şöyle konuşuldu, ‘Toplantıya 9.30 gibi başlarız ama siz 10 gibi gelin o saate kadar anca konuları toparlamış oluruz’ dendi. Biz 10’a doğru geldik, Büyükşehir Belediye Başkanı gelmeyince ne oldu diye sorduk, önceden yapılmış başka programı varmış. Kendisi katılamayacakmış diye bilgi geldi. Biz de onsuz başladık toplantıya.” dediğini yazdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.