Süleyman Soylu: PKK’yı Alır, DEAŞ’la Üst Üste Koyar…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ” Biz PKK’yı alır, DEAŞ’la üst üste koyar, Hepsini bir kalemde siler süpürürüz” diye konuştu.

Üçüncü gününe girilen Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili açıklama yapan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,"Bize DEAŞ'ı gösterip PKK'ya razı etmeye çalışıyorlar. Hiç zahmet etmeyin. Bir terör örgütünü, başka bir terör örgütü üzerinden meşrulaştıramazsınız. Biz bunu yemeyiz ve kabul etmeyiz. Hiç kimse merak etmesin. Biz PKK'yı alır, DEAŞ'la üst üste koyar, Hepsini bir kalemde siler süpürürüz; bu coğrafyaya da huzuru, barışı, kardeşliği getiririz" diye konuştu.

Soylu, Şehit Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası’nda düzenlenecek Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı Pilot ve Teknisyen Temel Kursları Mezuniyet Töreni’ne katıldı.

"SOSYAL MEDYADAKİ 500 KİŞİYE İŞLEM YAPTIK"

Soylu, üçüncü gününe girilen Barış Pınarı Harekatı’na yönelik sosyal medya üzerinden algı çalışması yapan 121 kişi gözaltına alındığını da açıkladı. Soruşturmalarla ilgili son bilançoyu bildiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Şu ana kadar sosyal medyada Barış Pınarı Harekatı’na hakaret eden, ülkemize işgalci nitelemesi yapanlarla ilgili 500’e yakın kişiye işlem yaptık, 121’ini gözaltına aldık” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı