Süleyman Soylu, İstanbul seçimini kaybedince ağladığını itiraf etti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, misafir olduğu canlı yayında son yerel seçimlerde Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’u kazanması hakkında yorumlarda bulunarak “Bunu burada ilk defa söyleyeyim. İstanbul seçimini kaybettiğimizde ağladım” ifadelerini kullandı.
Takip et
Süleyman Soylu, İstanbul seçimini kaybedince ağladığını itiraf etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, BBN Türk TV kanalında Perde Arkası programına misafir olarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. 2019’daki yerel seçimlerde İstanbul’u Ekrem İmamoğlu’nun kazanması hakkında da yorumlarda bulunan Soylu, “İstanbul seçimini kaybettiğimizde ağladım” ifadelerini kullandı.

“DEMİREL BÜYÜKŞEHİRLERİ KAZANMAK İSTEMEZDİ”

Sunucu Tamer Korkmaz’ın muhalefet partisi CHP’nin stratejisini değiştirdiğini ve bunun neticesinde Ankara ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilin alındığını söylemesinin sonrasında Süleyman Soylu, şu açıklamaları yaptı:

“Yararlı mı oldu? Göreceğiz 2023’te. Rahmetli Demirel’den bir örnek vereyim. Biz şu şekilde bilirdik, Demirel büyük kentleri kazanmak istemezdi. Birçok maliyeti vardır. 1989’da SHP kazandı. Kılıçdaroğlu siyaseti ne kadar biliyor, bilmiyorum. Belki çok büyük bir dehası söz konusudur. SHP, 91’de üçüncü parti vaziyetine düştü. 91’de bir hata daha yaptı, HEP’le birlikte oldu. Bu mükerrerlik bir şey anlatıyor mu? Yalnızca sabırlı olunması lazım.

“İSTANBUL SEÇİMİNİ KAYBETTİĞİMİZDE AĞLADIM”

Biz İstanbul seçimini kaybettik, ben üzüldüm. Bunu da burada ilk defa söyleyeyim, ağladım da. Yani İstanbul seçimini kaybettiğimizde ağladım. Nedeni de şu, İstanbul bizim sevgilimiz. Bu toplumun, bu coğrafyanın sevgilisi. İstanbul yalnızca İstanbullular tarafından sevilen bir İstanbul değil. Bizim bu kente hizmetlerimizin olması lazım. Rahmetli annemi aradım, annem de ağlıyordu. İki gün sonra babama geldim. ‘Merak etme, buralar alınır ama 30 sene CHP bir daha iktidar yüzü göremez’ şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.