Süleyman Soylu ile Ümit Özdağ Arasında “Suriyeli” Tartışması

İYİ Partili Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasındaki Suriyeli tartışması şiddetlenerek büyüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ile İYİ Partili Ümit Özdağ Suriyeli problemi üstünden karşı karşıya geldi. Antalya’nın Kemer ilçesinde bulunan bir otelde İl Göç İdaresi Müdürleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda açıklamalar yapan Soylu, Özdağ’ı halkı yanlış bilgilendirmek ve tahrik etmekle itham etti.

Özdağ’ı felaket senaryoları yazmakla suçlayan Soylu, şu sözleri söyledi:

SÜLEYMAN SOYLU’DAN SERT SÖZLER

“Profesör olması cahil olmasınının önüne geçmez ki. Yerleştirmeye uğraştıkları fikir ‘hepsi gidecek mi, gitmeyecek mi.’ Halkı buna koşullandırmaya, bir cadı avına motive etmeye çabalıyorlar. Göç genel müdürlüğümüz twitter sayfasından bunlara yanıt veriyor, biz verilerle yalanlamaktan bıktık, ne yazık ki bu şahıslar bu tezviratlarından usanmadılar. Bu iftiralardan yalanlardan bıkmadılar usanmadılar.

ÜMİT ÖZDAĞ CEVAP VERDİ

Soylu’nun sert sözlerle eleştiri yağmuruna tuttuğu Özdağ’dan cevap gecikmedi. Twitter sayfasından açıklama paylaşan Özdağ, “Süleyman Soylu yalan söylüyorsun. Bir tane kışkırtma konuşmam, tweetim varsa mahkemeye suç duyurusu yap. Tekrar ediyorum. Korkak bir adam değilsen çık Tv’de karşıma konuşalım. Korkma bu kadar” sözlerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı