Süleyman Soylu: Ekrem İmamoğlu’nu Toplantıya Davet Etmedim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, gündem olan deprem toplantısı ile ilgili, "Açık konuşayım Ekrem İmamoğlu'nu ben davet etmedim." dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın önderliğinde İstanbul İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde yapılan ‘deprem’ toplantısına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrılmadığı doğrultusunda haberler basına yansımıştı. Toplantıyla alakalı açıklama yapan Valilik, İmamoğlu’nun çağrılmadığı doğrultusundaki haberleri yalanlamıştı.


Fatih Altaylı, depremle alakalı üst düzey görevlilerin katıldığı toplantıya Ekrem İmamoğlu’nun çağrılmadığı ile alakalı Süleyman Soylu ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesini kaleme aldı. Mesele ile alakalı gazeteci Altaylı’ya konuşan Soylu, “Açık söyleyeyim, Ekrem Bey’i ben davet etmedim, görmedim dahi fakat davet edilmemiş olsa neden bana nereye oturtalım diye sorsunlar. Belli ki, davet edilmiş” dedi.

İşte Fatih Altaylı’nın yazısındaki ilgili bölüm;

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katıldığı toplantıya niçin katılmadığı ile alakalı yazıma cevap vermek için aramış. “Yazınızı okudum” dedi Bakan Soylu, “Bildiğim kadarı ile durumu aktarayım” diyerek başladı konuşmaya. Deprem gecesi geç saatte İstanbul’a gelmiş.

“BEN DAVET ETMEDİM”

Ve ertesi gün gerçekleştirilecek toplantıyı haber vermişler kendisine. Ve sormuşlar, “Normalde bu toplantının protokolünde Belediye Başkanı yok fakat İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu toplantıya gelecek, nasıl bir oturma düzeni yapalım” diye. Ve sonunda şöyle bir oturma düzeni üstünde anlaşmışlar. Ortaya Cumhurbaşkanı Yardımcısı oturacak, sağına ve soluna iki bakan, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nın diğer tarafına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Süleyman Soylu’nun diğer tarafına da AFAD Başkanı. Soylu “Açık söyleyeyim, Ekrem Bey’i ben davet etmedim, görmedim dahi fakat davet edilmemiş olsa neden bana nereye oturtalım diye sorsunlar. Belli ki, davet edilmiş” dedi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı