Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu’na “Ahmak” Dedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu kastederek, “Avrupa’ya giderek Türkiyeyi şikayet eden ahmağa söylüyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne katılmak için bulunduğu Fransa’da Türkiye’yi şikayet etmesine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sert tepki gösterdi. Bakan Soylu, “Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikayet eden ahmağa sesleniyorum. Bunun bedelini bu halk sana ödetecek. Yazıklar olsun, bu halkın sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu halkın sana verdiği emeğe yazıklar olsun” dedi.

“TÜRKİYE’Yİ ŞİKAYET EDEN AHMAĞA SÖYLÜYORUM”

Bakan Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’ne katılmak için bulunduğu Fransa’da Türkiye’yi şikayet etmesi ile alakalı, “Terörist olmaktan ceza alanları bu ülkenin selameti ve o beldenin selameti için vazifeden aldığımız zaman, Avrupa’ya giderek Türkiye’yi şikayet eden ahmağa sesleniyorum. Bunun bedelini bu halk sana ödetir. Yazıklar olsun, bu halkın sana okuttuğu okula yazıklar olsun. Bu halkın sana verdiği emeğe yazıklar olsun. Birileri eline silah alıp 9 aylık bebeklerimizi, çocuklarımızı şehit ediyor, orada Kürt kardeşlerimizin, Arap kardeşlerimizin, Türk kardeşlerimizin sabah dükkanını açmasına izin vermiyor, çocukların okula gitmesini önlüyor, bunun belediye başkanlığını yapacak, sen de Avrupa Birliği’ne Türkiye’yi şikayet edeceksin, yazıklar olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı