Süleyman Soylu, Devlet Bahçeli’den Sonra MHP’nin Başına Geçecek

Ahmet Takan, bugünkü yazısında isim vermeden Süleyman Soylu'nun Devlet Bahçeli'den sonra MHP'nin başına geçeceğini iddia etti.

Ahmet Takan bugünkü köşesinde gündeme bomba gibi giren bir yazı yazdı. Takan yazısında Devlet Bahçeli’nin ardından MHP Genel Başkanının AK Parti’li bir bakan olacağını söyledi.


Takan söz hususu iddiasını “Devlet Bahçeli’nin ardından MHP’nin başında AK Partili bir bakanı görürseniz şaşırmayın” biçiminde söyledi.

Ahmet Takan tarafından köşe yazısında bu bakanın kim olacağı açık olarak söylenmedi fakat bu bakanın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olacağı öne sürüldü.

Mesele ile alakalı olarak köşe yazısının ilgili kısmı şu şekilde oldu:

YENİ PARTİ İDDİALARI

Erdoğan’a çok yakın bir kaynaktan duyduğum iki iddiayı söyleyim: Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın kuracakları partilere karşı, Erdoğan “öyle zannedildiği gibi sessiz sedasız bir tarafta oturup gelişmeleri seyretmiyor” muş…

Birincisi; Erdoğan kabine içerisinde çok güvendiği bir kişiye yeni parti kurması için hazırlık yaptırmış. “Sayın Bakan”, “her şey hazır durumda” Erdoğan’dan gelecek “harekete geç” emrini bekliyormuş.


“BİR BAKAN MHP’NİN BAŞINA GEÇECEK”

İkinci söylenti daha da sürpriz; Erdoğan, Devlet Bahçeli’nin sağlık nedenlerinden sebeple siyaseti bırakma olasılığına karşı da tedbirini almış. Kabine içerisinde kendisinin çok güvendiği Devlet Bahçeli’nin de çok takdir edip sevdiği bir kişiyi MHP Genel Başkanlığı için düşünüyormuş.

Hatta kaynağım akıllara durgunluk verecek bu iddiasını daha da ileri götürdü; “Sayın Bahçeli’nin sayın Bakan’a olan sevgisi halkın bildiği bir gerçek. Reis, bu fikrini Devlet Bey’e açtı. Cevap olarak da pozitif sinyal aldı.

“OLMAZ DENİLEN ŞEYLER OLDU”

Sayın Bakan’ı bir gün MHP’nin başında görürseniz hiç şaşırmayın.” Vallahi, burası Ankara!.. 30 küsur senelik gazetecilik deneyimim bana kesinlikle şaşırmamayı öğretti. Arşivim, “kesinlikle olamaz” denilen nice sürprizlerin olduğu gerçekler ile dolu. Devlet Bahçeli’nin gizli gizli Erdoğan ile bir araya geldiğini ve işin siyasi ortaklığa dek gideceğini ilk kaleme aldığımda yer yerinden oynamıştı. Özellikle MHP Balgat bürosundan işittiğim hakaretlerin haddi hesabı yoktu!.. Gün geldi her şey meydana çıktı. Makyajlar döküldü!.. Cumhur İttifakı kuruldu. AKP-MHP el ele verip rejimi değiştirdi. Dünkü düşman kardeşler, can ciğer kuzu sarması oldu

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı