adplus-dvertising

Süleyman Soylu: Bize ültimatom veremezsiniz! darmadağın ederiz…

Süleyman Soylu, emekli amiraller tarafından yayımlanan bildiriyle alakalı açıklamalar yaptı. Soylu açıklamalarında, “Eleştirebilirsiniz ama dönüp bir gece yarısı bildirisiyle bize ültimatom veremezsiniz, verdirmeyiz. Bu konuda çok kararlı olduğumuzu vatandaşlarımızın bilmesini isterim. Zihninde en ufak bu şekilde bir şey varsa vallahi, alimallah darmadağın ederiz.” ifadelerini kullandı.
Takip et
Süleyman Soylu: Bize ültimatom veremezsiniz! darmadağın ederiz…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bakan Soylu, A Haber’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları cevapladı.

Türkiye’nin 18,5 milyar dolarlık mart ayı ihracatı gerçekleştirdiğini, savunma sanayisinde mühim adımlar atıldığını söyleyen Soylu, Doğu Akdeniz’de ve Libya’da yapılanları hatırlattı.

Türkiye’nin yarattığı stratejilerin, etrafındaki coğrafyayı huzura ve barışa sevk etmek için gerçekleştirdiklerinin, hayallerin ötesinde olduğunu vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

“Türkiye, 3 bin dolardan 10 bin dolar kişi başına gelir seviyesine gelmiş. Eleştirebilirsiniz ama dönüp bir gece yarısı bildirisiyle bize ültimatom veremezsiniz, verdirmeyiz. Bu mesele yalnızca bize ait değil. Ne ihracatçımıza ne üreticimize ne esnafımıza ne üniversitede yetişen gencimize ne ilkokula yeni başlamış çocuklarımıza ne sporcularımıza bunu yaparız. Buna müsaade etmeyiz. Bu konuda çok kararlı olduğumuzu vatandaşlarımızın bilmesini isterim. Zihninde en ufak bu şekilde bir şey varsa vallahi, alimallah darmadağın ederiz.”

Soylu, Türk Silahlı Güçlerinin, emniyetin, jandarmanın, sahil güvenliğin, tüm kurumların demokrasinin en kuvvetli parçaları olduğunu vurguladı.

Darbeyle alakalı imalara, teşebbüslere bütün benlikleriyle karşı koyacaklarının altını çizen Soylu, “Millet rey veriyor, 50 gram oy pusulası. Verdiği reyle şunu belirtiyor: ‘Bu, benim namusumdur, bunu koru.’ Bunu korumayan namussuzdur.” diyerek konuştu.

Emekli amirallerin açıklamasıyla alakalı soruşturmanın devam ettiğini söyleyen Soylu, “CHP’ye mensup olan 4, aileleriyle mensup olan da ortalama 18 kişi var. Kimi kardeşi, kimi ablası, kimi oğlu, kimi kızı, aileleriyle birlikte. O gece biz sabaha kadar uyumadık, çalıştık ve bütün irtibatlarını ortaya çıkardık. Son 30 günde kimlerle irtibat kurdukları, hangi siyasi parti yoğunluklu irtibat kurdukları çok açık ve net.” ifadelerini kullandı.

“TÜRK DEMOKRASİSİ SAF OLDUĞU DÖNEMDEN ÇIKTI”

Soylu, en ufak bir sivil toplum örgütünün bildirisini dahi dikkate aldıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

“104 general bir araya gelecekler ve hükümete bir çerçeve çizecekler, bir vesayet odağı yaratmak isteyecekler, biz de diyeceğiz ki ‘Bunda bir şey yok. Ne olacaktı?’ Kusura bakmayın, Türk demokrasisi, siyaseti o saf olduğu dönemden çıktı. Demokrasinin, siyasetin ve milletin dışında hiçbir şey beklemeyiniz. Bu, Türkiye’ye bir şey kazandırmaz. Rekabeti, korakor yapalım hep birlikte, ne gerekiyorsa ortaya koyalım ama burada CHP bu meseleye sahip çıkıyorsa, bu meseleyi demokrasi ismine savunanları küçümsüyorsa, bir oyun içinde olduğunu iddia ediyorsa bu tarihin bunlara herhangi bir ders vermediğinin en mühim kanıtı olarak duracaktır.”

“Açıklamanın uluslararası bağlantısının” sorulduğu Soylu, birtakım tespitlerin olduğunu, 15 Temmuz’u çözdükleri gibi bunların da çözümleneceğini belirtti.

“HESABINI BİR SALİSE BİLE YAPMAYIZ”

Millete teslim olduklarının altını çizen Soylu, “Demokrasiyle, ülkemizin bir darbeyle ele geçirilmesiyle ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gözümüz karadır. Cenab-ı Allah’ın verdiği bir candır, bunun hesabını bir salise bile yapmayız. Millet yapmadı çünkü.” şeklinde konuştu.

“FETÖ’nün darbe girişiminin sonrasında emekli amirallerin yaptığı bu açıklama zihinlerde belli noktaları canlandırmış vaziyette. Amirallerin verdiği bu darbe imalı mesaj kime yönelik?” sorusu üstüne Soylu, milletin geçmişten bu zamana çektiği sıkıntılara işaret etti.

Soylu, şu şekilde konuştu:

“FETÖ de bu da aynıdır. Bunlar birbirlerini FETÖ’den falan ayırmasınlar. Araya da FETÖ cümleleri, değerlendirmeleri falan koymasınlar. Eğer bu tip değerlendirmeler yapıyorlarsa bize çok net ifadelerle ‘Bu ülkenin düşmanlığını yaptığımızı, bu ülkeye hainlik yaptığımızı,net ettiğimizi, sattığımızı’ söylesinler. Bunu söylesinler eğer böyleyse. Arada birtakım cümlelerle FETÖ’nün bilmem neleriyle kendilerini ayırt etmeye çalışan bir anlayışı biz yakın siyasi tarihimizle özdeşleştirdiğimizde doğru kabul etmeyiz. Tamamının kökü aynıdır, tamamı aynı kuyudan beslenmektedir.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.