Süleyman Soylu: AFAD ile deprem üzerine çalışmalar yapıyoruz!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “KADES uygulaması gibi AFAD’la alakalı uygulama yapıyoruz. Deprem anında tespit edilen toplanma noktalarına navigasyon sizi anında o alana götürecek. Deprem sonrası enkaz altında nerede olduğunuz belirlenebilecek” şeklinde konuştu.
Takip et
Süleyman Soylu: AFAD ile deprem üzerine çalışmalar yapıyoruz!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 2021 Afet Eğitim Senesi kapsamında gerçekleştirilen Memur-İşçi Sendika ve Konfederasyonları ile Afet Eğitim İşbirliği Protokolü İmza Töreni’nde konuştu.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Afet eğitimi
– Dünyada afete müdahale ile alakalı Türkiye en öncü ülkelerdendir. Yirmi bin kişiye mobil tırlarda eğitim verilmiştir. Afet öncesi yapabileceklerimiz ile alakalı mühim adımlar atıyoruz. Temel ilk yardım ve sağlık eğitimlerimizi, afet eğitimlerimizi yaygınlaştırıyoruz. Bu eğitimler deprem anında kaosu, karmaşıklığı önleyecek.

”AFAD’la alakalı uygulama yapıyoruz”
– KADES uygulaması gibi AFAD’la alakalı uygulama yapıyoruz. Deprem anında tespit edilen toplanma noktalarına navigasyon sizi anında o alana götürecek. Deprem sonrası enkaz altında nerede olduğunuz belirlenebilecek.

”27 çalışma grubumuzla tıkır tıkır işliyor”
– Herhangi bir önlemi erteleyebilecek bir vaktimiz söz konusu değil. Türkiye Afet Müdahale Planı, ulusalda 27 çalışma grubumuzla tıkır tıkır işliyor. Afet eğitimi alan kişi eğer enkaz altında kalırsa hayatta kalma fırsatı daha yüksek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.