Süleyman Soylu Açıkladı: Yılın İlk 7 Ayında 146 PKK’lı İkna Yoluyla Teslim Oldu

Diyarbakır'da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu terörle mücadelede kararlılık mesajı verirken, yılın ilk 7 ayında 146 teröristin ikna yoluyla teslim olduğunu dile getirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörle mücadele konusunda önemli bilgiler verdi. PKK’nın Türkiye’den tamamen silineceği güne kadar mücadelenin en üst kararlılıkla devam edeceğinin altını çizen soylu son dönemde ikna yoluyla teslim olan terörist sayısında ciddi artış olduğunu dile getirdi.


“AİLELERİYLE DE GÖRÜŞÜYORUZ”

Diyarbakır Ali Gaffar Okkan Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ndeki mezuniyet töreninde konuşan Soylu şunları söyledi:

7 ayda PKK terör örgütünden 87 üst düzey teröristi etkisiz hale getirdik. Geçen yılın tamamında bu sayı 110’du. Bütün dağ kadroları çözülüyor. Aileleriyle görüşüyoruz, ikna faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu yılın daha ilk 7 ayında ikna yoluyla teslim olanların sayısı 146 oldu.

“ASAYİŞ OLAYLARI YÜZDE 3 AZALDI”

Şehir güvenliğimizi artırmak için Türkiye’nin her tarafında Sayın Cumhurbaşkanımızın doğrudan talimatlarıyla 2016’dan beri çarşı ve mahalle bekçileri uygulamasını yeniden hayata geçirdik. O günden bugüne kadar 19 bin 560 bekçi görev başladı. 8 bin bekçimizin alım süreci davam etmektedir. Bu arkadaşlarımızın göreve başlamasından bu yana ülkemizdeki asayiş olaylarında polisimizin, jandarmamızın hep birlikte uyumuyla hırsızlık gibi olaylarda büyük azalışlar elde ettik. Türkiye genelinde geçen yılın Temmuz ayına göre evde hırsızlıkta İstanbul’da yüzde 36, Ankara’da yüzde 32 Türkiye genelinde ise yüzde 17.4 oranında azalma oldu. Yılbaşından buya ülke genelinde asayiş olaylarında yüzde 3 azalma oldu. Bu yıl trafik kazalarında ölenlerin sayısı yüzde 32.5 azaldı. Dünyada böyle bir rakam yok


Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı